Aizvadītā nedēļa – no 16. līdz 20. februārim – Tukuma speciālās internātpamatskolas 8. klases skolēniem pagāja spraigā darbībā, lai realizētu tēmu «Tukuma muzeji».
Nedēļas garumā tika apmeklēti pilsētas muzeji un izmantoti to piedāvājumi: pirmdien – Mākslas muzejs ar iespēju kopēt gleznas, otrdien – Audēju darbnīca ar piedāvāto kursu «Lakatu aušana uz kartona», trešdien – Durbes pilī varēja praktiski iepazīties ar koka un papīra restaurāciju, ceturtdien – Pils tornis, kurā bez interesantās informācijas un ekspozīcijas apskates par Tukuma vēsturi piedāvāja uzspēlēt spēli par Ugunsdzēsību.
Mākslas Skola un izstāžu zāle «Bēniņi», kā arī galerija «Durvis» viesmīlīgi sagaidīja jebkuru apmeklētāju, lai iepriecinātu katra interesenta gaumi un vēlmes. Skolēniem ļoti patika darboties Tukuma muzeja Audēju darbnīcā, kur aušanas speciālistes Zanes Neilandes-Sieradzkas vadībā viņi piedalījās jaunajā programmā «Trīsstūra lakatu aušanu uz kartona». Katrs skolēns noauda sev vai dāvināšanai kādam mīļam cilvēkam lielu krāsainu lakatu. Skolēni – Sabīne Jurševica, Jūlija Kondratjeva, Diāna Čugunova, Guna Plezere, Jānis Kleins, Edijs Projums, Valentīns Ivanovs, Kaspars Segliņš, Arvis Podnieks, Edgars Morožs, Edgars Malanos, Aivars Jaucis un Aivars Hodjukovs – vispirms iepazinās ar Audēju darbnīcu, apskatīja izstādi un tad katrs devās uz savu darba vietu. Visi saņēma darba uzdevumu un iepazinās ar tehnoloģiju. Zēni jau kļuva nepacietīgi un vēlējās sākt darbu.
Vispirms bija jāsaver dzijas pavedieni, kas nemaz nebija tik vienkārši. Savu palīdzību piedāvāja skolotāji, un tad jau izdevās. Kad bija izvēlētas un savērtas dažnedažādu krāsu un faktūru dzijas, sākās darbs uz kartona. Citam darbiņš gāja lēnāk, citam – ātrāk, bet interese un aizrautība nezuda, kaut bija jāstrādā daudzas stundas. Katrs bērns izdarināja skaistu jo skaistu lakatu savās mīļākajās krāsās. Interesanti, ka tieši puiši bija tie aktīvākie darba veicēji.
Nepagāja ne piecas stundas, kad pirmais lakats, ko darināja Aivars, bija gatavs. Darbam vajadzēja mazliet dzijas, mazliet smaida un nedaudz pacietības. Jauna rokdarbu tehnika bija apgūta. Jau tajā pašā pēcpusdienā kāds no puišiem internātā ķērās pie darba un gatavoja nākamo lakatu.
Paldies Tukuma muzejiem par radošo izdomu un prasmi iesaistīt skolēnus interesantās un saistošās mākslinieciskajās nodarbēs!