Otrdien, 30. jūnijā Durbes pilī viesojās Kurzemes Vācu bruņniecības apvienības pārstāvji, lai prezentētu izstādes «Muižas laikmeta griežos» katalogu vācu un latviešu valodā, kas sagatavots ar apvienības finansiālu un praktisku atbalstu, kā arī apspriestu turpmākās sadarbības iespējas.
Kurzemes Vācu bruņniecības apvienības pārstāvji: Otto fon Grothuss un Pēteris fon Hovens, kas jau vairākkārt ir viesojušies Durbes pilī, bija patīkami pārsteigti par veikumu Durbes pils restaurācijā, apskatīja izstādes un novērtēja jauno bukletu, kas palīdzēs izstādes «Muižas laikmeta griežos» apmeklētājiem labāk izprast Latvijas vēsturi. Vācu bruņniecības apvienība finansēja šīs izstādes, kas atspoguļo Latvijas politiskās un sociālās vēstures notikumus laika posmā no 1900. līdz 1939. gadam, tekstu tulkošanu vācu valodā. Otto fon Grothuss piedalījās arī kataloga rediģēšanā. Katalogs ir vizuāli necils, bet satur vērtīgu informāciju.
Izstādē eksponēts daudzveidīgs vēstures avotu klāsts un apmeklētājiem ir radītas iespējas pašiem vērtēt 1905. līdz 1907. gada revolūcijas, Pirmā pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu, kā arī agrārās reformas norises. Nozīmīga izstādes tēma saistīta ar vācu landesvēra veidošanās aspektiem un vācu muižnieku dalību Latvijas brīvības cīņās. Visi minētie jautājumi joprojām ir nepietiekami dokumentēti un pētīti, tādēļ ir svarīgi šo izstādi padarīt pieejamāku arī cittautiešiem.
Vāciski runājoši tūristi veido nozīmīgu Durbes pils apmeklētāju daļu, tāpēc Kurzemes Vācu bruņniecības apvienības atbalsts muzejam ir ļoti nozīmīgs. Sadarbība ilgst jau vairākus gadus. Ar apvienības atbalstu 2007. gadā Tukuma Kalna kapos tika atjaunota piemiņas vieta 1919. gadā lielinieku nogalinātajiem iedzīvotājiem, tai skaitā 18 apkārtnes muižniekiem, turīgiem pilsētas iedzīvotājiem un vairākiem lauksaimniekiem, kas tika uzskatīti par padomju varas ienaidniekiem. Apbedījuma vieta bija nopostīta piecdesmitajos gados, rokot granti. Piemiņas vietas atjaunošanas procesā pētniece Inta Dišlere uzsāka 1919. gada notikumu izpēti Tukumā un izveidoja arī izstādi.
Tukuma muzejs ir vienīgais muzejs Latvijā, kas nodarbojas ar vācbaltu kultūrvēstures izpēti. Atjaunojot Durbes muižu, tās kungu mājas vēsturisko interjeru, veidojot izstādes un speciālas programmas jauniešu izglītošanai. Muzejs akcentē vācbaltu kā Latvijas saimnieciskās, politiskās un sociālās, kā arī kultūras vēstures neatņemamas sastāvdaļas nozīmību un katrā izstādē mēģina atrast jaunus līdz šim nepētītus aspektus. Patlaban jau top jauna izstāde, kas atspoguļos Latvijas muižu kungu māju interjera kultūru, un tā tiks atklāta šī gada decembrī.
ļoti nesaprotams raksts.