Arī Džūkstes pamatskola iesaistījusies starptautiskā projektā

Daudzpusējās skolu partnerības ir divgadīgi projekti, kuros iesaistītas vismaz trīs skolas no vismaz trim Mūžizglītības programmas dalībvalstīm.

Daudzpusējās skolu partnerības ir divgadīgi projekti, kuros iesaistītas vismaz trīs skolas no vismaz trim Mūžizglītības programmas dalībvalstīm.

Kopā ar trim partneriem

Projekts veicina sadarbību starp skolām Eiropā, palīdz audzēkņiem un skolotājiem gūt jaunas zināšanas, attīsta sociālās prasmes, dod iespēju iepazīt darbu komandā, mācīties plānot un īstenot projekta aktivitātes, iemācīties jaunus informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pielietošanas veidus, paplašināt izglītojamo un pedagogu redzesloku, kā arī sekmēt dažādu svešvalodu apguvi. Džūkstes pamatskola darbojas projektā kopš 2011. gada 1. augusta. Mūsu skolas partneri projektā ir Vikbolandskolan (Zviedrija), IES EL Tablero (Spānija), Karamursel Anadolu Lisesi (Turcija). Diemžēl divas valstis – Kipra un Rumānija – no šī projekta izstājās jau tā sākumā.

Pirmā tikšanās projektā iesaistītajiem notika 25. līdz 29. oktobrī koordinatoru valstī Zviedrijā, Vikboland skolā, kas atrodas netālu no Zviedrijas pilsētas Norčēpingas. Iepazināmies ar skolu, Zviedrijas izglītības un karjeras apmācības sistēmu. Katra sadarbības skola prezentācijā iepazīstināja ar savu valsti un skolu. Dienas noslēgumā baudījām zviedru nacionālos svētku ēdienus.

 

Par briežu audzēšanu, elektroierīcēm un ogu saldējumu

Nākamajās dienās apmeklējām Vikboland skolas sadarbības partnerus, ar kuriem 7. līdz 9. klašu skolēni tiekas karjeras iespēju izpētei un izstrādā projektus par konkrētā uzņēmuma darbības principiem, nepieciešamajām zināšanām profesijas apguvei un karjeras izaugsmi. Sākām ar Ormsätter briežu audzētavu. Noskaidrojām, ka papildus 500 ha lielajai briežu audzētavai īpašnieks nodarbojas ar dravniecību un aktīvo tūrismu. Tālāk devāmies uz «Angland Electronics», kur vairāk nekā 50 gadus izstrādā un ražo transformatorus un citas elektroniskas ierīces dažādu mērījumu veikšanai un citiem rūpnieciskiem pielietojumiem. Nākamais pieturas punkts bija bioloģiskā saimniecība, kurā jau daudzus gadus saimnieko Gunilla un Tomas Gunnarssoni ar bērniem. Vectēvs Per-Gunnars ar bioloģisko lauksaimniecību aizrāvās jau 70. gados un kopš tā brīža saimniecība pieaugusi no 25 līdz 400 ha zemes. Turpat tiek ražota bioloģiskā rapšu eļļa, lakricas un ogu saldējums.

 

Cik skaista rūpnīca!

Pēdējā dienā bija noorganizēta tikšanās ar Norčēpingas pašvaldības domes priekšsēdētāju Li Teski, kura iepazīstināja ar Norčēpingas vēsturi, pieminēja sadraudzību ar Latviju un pašreizējo politisko struktūru Norčēpingā.

Ekskursija turpinājās Darba muzejā (Arbetets museum), kas atrodas vienā no interesantākajām rūpniecības ainavām pie Motala upes. Tajā ir gan ūdens krāces, gan lieliskas, skaistas rūpnīcas ēkas. Tās būvētas pirms daudziem gadu simtiem, taču ar tālejošu skatu uz nākotni. Daudzi Norčēpingas iedzīvotāji tajās atrada darbu – tekstilizstrādājumu, ieroču, papīra un elektronikas ražotnē. Norčēpingu varēja uzskatīt par plaukstošu rūpniecības pilsētu daudzās paaudzēs. Savukārt 20. gs. sākumā ēkas ilgstoši stāvēja tukšas. Bet tad sākās visaptveroša renovācija un pārveidošana. Piemēram, vecā papīra ražotne kļuvusi par mūsdienīgu un modernu koncertzāli.

***

Starptautiskais skolu projekts ir tikai sācies, un priekšā vēl daudz darba un jaunu tikšanos. Priekšā divi braucieni – uz Spāniju un Turciju, kur pasākumā piedalīsies arī skolēni.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *