– Lai arī pašvaldība savu budžetu vēl nav apstiprinājusi, jau tagad pagastos runā, ka naudas tiem būšot daudz mazāk nekā iepriekš. Arī algas novada domē esot daudz lielākas nekā pagastos, turklāt samazināšot vēl. Gribētu zināt, vai tas tiešām tā arī ir, ka dome vairāk redz pilsētu un mazāk ievēro laukus un ka galu galā grib tos izputināt?
Divu miljonu latu samazinājums
Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs noraidīja jebkādus pārmetumus par to, ka lauki kaut kādā ziņā apdalīti, jo 2010. gadā pagastos īstenots visvairāk projektu un ieguldītas vislielākās investīcijas: "Par naudu varu teikt tā, ka, pirmkārt, uzsākot 2010. gadu, naudas atlikums Tukuma domei bija aptuveni pusotrs miljons latu, ko varējām tērēja, otrkārt, bija vairāk nekā Ls 100 000 Tukuma rajona padomes naudas, treškārt, katrai pašvaldībai bija finanšu atlikumi, ar kuriem varēja dzīvot. Tagad visas šīs naudas novadam vairs nav. Treškārt, plānoto nodokļu samazinājums ir aptuveni pusmiljons latu, bet, ceturtkārt, ir izstrādāti projekti, kam ir ņemti kredīti un kam jāmaksā kredīta procenti, kas pamatsummu palielina vēl par Ls 100 000 šajā gadā vien, turklāt jārēķinās ar to, ka visām no jauna uzceltajām vai renovētajām ēkām jāsedz arī uzturēšanas izdevumi. Tas nozīmē, ka par vairāk nekā 2 miljoniem latu mums naudas 2011. gadā būs mazāk nekā 2010. gadā. Tas savukārt nozīmē, ka par 20% pašvaldības budžets ir jāsamazina.
Mēs esam visu nogriezuši līdz minimumam, nebūs vairs nekādu remontu, kā bija līdz šim, piemēram, bērnudārzos, palikusi tikai "plikā" uzturēšanas nauda. Protams, nevar teikt, ka 2010. gads bija tas sliktākais, jo aptuveni Ls 400 000 uzkrājuma tomēr šajā 2011. gadā ir.
Algas vienā rāmī
Kas attiecoties uz bažām par to, ka pilsētas domē darbiniekiem ir lielās algas, bet pagastos – mazās – šis aizdomas varot noņemt, jo, izstrādājot vienoto atalgojuma sistēmu novadā, visi darbinieki – gan novada domes, gan pagastu pārvalžu, ir iekļauti vienotā sistēma pēc vieniem un tiem pašiem profesiju klasifikatora un citu normatīvo dokumentu kritērijiem.
J. Šulcs arī atzina, ka vienīgie, kas var sūdzēties, ir administrācijas darbinieki, nevis pagasta iedzīvotāji kopumā, jo citās jomās, piemēram, sociālajā, iedzīvotāji ir tikai ieguvēji, saņemot atbalstu šajā krīzes laikā, kāds viņiem esot ļoti nepieciešams.
Cerīga ziņa
Novada domē uzzinājām, ka esot arī kāda priecīga ziņa – iedzīvotāju ienākuma nodoklis gada beigās izpildījies neticami labi – iepriekš tika prognozēts, ka izpilde būs 93,1%, taču patlaban zināms, ka izpilde bijusi 96,03%. J. Šulcs stāstīja, – ja mēnesī vidēji iekasēts ap Ls 650 000, tas nozīmē, ka decembrī ienācis ap miljons latu. Tas, iespējams, esot tāpēc, ka daudzas iestādes algu par decembri samaksājušas decembrī, līdz ar to arī tika samaksāti nodokļi.
Un bļauj tie no pagastiem, kuriem vairs nav tik lielas algas, kā bija. Nu ir visiem vienādas!!! Dzīvosim nu vienreiz visi taupīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!