Ar skaļi nepateiktu – cik mums to liekēžu! – kāds kungs vēlējās komentēt 26. septembra laikraksta pirmās lapas attēlu ar ekspluatācijā nodoto Isvintes strauta caurteku.
Vīrs bija paskaitījis, ka pieņemt ekspluatācijā vienu nieka caurteku bija ieradušies 11 speciālisti (!). "Visi taču par šo darbu algu saņēma? Nu vai nav milzīga tā birokrātu armija?.." Ar birokrātiju kungs saskāries arī šopavasar tepat, Tukuma domē, kad vajadzējis noslēgt līgumu par atkritumu izvešanu. Sekretāre nosūtījusi uz 35. kabinetu, kur trīs vīri sēdējuši. Izstāstījis tiem savu vajadzību un tad sūtīts uz nākamo kabinetu. Tur speciālists par varītēm gribējis uztiept līgumu par 240 l konteinera nomu, taču pensionētais kungs parēķinājis – lai ik mēnesi izvestu šo konteineru, dienā jāizber spainis atkritumu (pirms tam atkritumus pats vedis divreiz gadā uz «Ziedoņu» izgāztuvi). Beigās vienojušies, ka būs 140 l konteiners, ko izvedīs reizi divos mēnešos. Apstiprināt šo līgumu vajadzējis vēl pie cita speciālista… Kā lai to nosauc, ja vecam cilvēkam pa trim kabinetiem jāstaigā, kamēr vienu jautājumu nokārto?..
Sazinoties ar Tukuma domes Pilsētsaimniecības departamenta vadītāju Gunti Leksi noskaidrojām, ka līgums jāslēdz ar SIA «Tukuma ainava», bet domē izskata gadījumus, kad cilvēki vēlas citādākus līguma nosacījumus, nekā tas ir standartā paredzēts.
Kas tos standartus noteicis? Vidējais rādītājs
2 reiz gadā uz atkritumu izgāztuvi un pārējos mēslus pa labi un kreisi, arī sabiedriskajā sektorā vai garāžu kooperatīvā. Vai tad privātais pats savus sūdus apēd?
"Nobeļa prēmiju laureāti” domā, ka pārējie ir muļķi.
Pilsētā nav nekādas kārtības atkritumu aprēķinos – ir vidējais, bet privātā sektorā vēl vairāk.
Lai pašvaldības policija suņus un kaķus neķer, bet kopā ar Kurzemes ainavu un Šulca izdaudzināto "Piejūru" sakārto savu atkritumu jūru tepat uz vietas – līgumi un daudzumi.