Jau pagājušajā nedēļā sākām sarunu par apkuri un ar to saistītiem jautājumiem novada pašvaldībās.
Siltuma nav, rēķins ir
Atsaucoties publikācijai par apkures sezonas uzsākšanu Tukumā, rubrikā «Ceturtdienas sarunas» 8. oktobrī kāds Slampes iedzīvotājs interesējās: "Kad apkures sezona sāksies Slampē? Kāpēc apkures vēl nav un caurules aukstas, bet rēķins par siltuma maksājumu jau atsūtīts? Kāpēc tiek teikts, ka kurina ar šķeldu, ja dzirdēju, ka atvestas skaidas?"
Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, sazinājāmies ar Slampes pagasta komunālo nodaļu. Komunālās nodaļas darbiniece Gunita Učelniece pastāstīja, ka siltuma padeve skolā un bērnudārza uzsākta 6. oktobrī, bet daudzdzīvokļu mājās – pirmdien, 12. oktobrī. Komentējot oktobrī izrakstītos rēķinus, viņa apliecināja, ka tajos tiešām iekļauta maksa par siltumu. To varot izdarīt, jo esot zināms, no kuras dienas sāksies apkures sezona un cik par siltumu jāmaksā. Taču nav noteikts tā, ka iedzīvotājiem jāmaksā par nesaņemto siltumu, jo rēķinu par oktobri var samaksāt gan oktobrī, gan arī līdz nākamā mēneša – novembra – 20. datumam. Turklāt vairāki daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji par apkuri jau samaksājuši līdz pat aprīlim.
Maksa par siltumu samazināsies
Mēs interesējāmies arī, kāda ir maksa par siltumu, vai gaidāms samazinājums un kādi ir komunālo maksājumu parādi. G. Učelniece stāstīja, ka patlaban maksa par siltumu ir 1,01 Ls/m² (ar PVN), bet no 1. novembra tā samazināsies un būs 0,86 Ls/m². Siltuma cena ir mazāka, jo par 20% samazinātas algas un par 10% – šķeldas cena. Viņa noliedza, ka apkurei izmanto skaidas: "Senāk, kad kurināmo piegādāja SIA «Cord», tiešām bija gan skaidas, gan mizas, gan šķelda, bet tagad jau gadus trīs SIA «Riekstiņi» no Smārdes pagasta piegādā šķeldu, kas jau sakrāta teju vai visai ziemai."
Noskaidrojām, ka, tāpat kā citās pašvaldībās, arī Slampē iedzīvotāji nav pilnībā norēķinājušies par komunālajiem pakalpojumiem, tostarp siltumu, un kopējā parādu summa sasniegusi ap Ls 60 000. Parādniekiem izsūtītas brīdinājuma vēstules, dažiem solīts siltumu atslēgt, tas līdzējis un daļa parāda samaksāta. Kā noskaidrojām, kārtīgākie maksātāji esot pensionāri.