Attēlam ir ilustratīva nozīme

Par karstā ūdens izmaksām Tukumā un kā tās samazināt 

Lasītājs jautā: – Dzīvojam daudzdzīvokļu mājā Meža ielā 25, un mūs uztrauc karstā ūdens problēma. Tukuma nami rīkoja aptauju par karsto ūdeni – vai mēs to vēlamies saņemt vai nē, jo maksa ir pieaugusi. Piedāvāja apdomāties, varbūt labāk gribam pāriet uz ūdens boileriem. Kāpēc mums to spiež?! Mēs lietojām pilsētas karsto ūdeni un bijām apmierināti. Ko nozīmē šajā laikā, kad elektrība ir tik dārga, pirkt boileri un sildīt ūdeni ar to?! Tagad baidāmies, ka viena daļa cilvēku aptaujā nepiedalīsies, un mums šo karsto ūdeni atslēgs. Ko tad mēs darīsim? Vēl tiek teikts, ka šāda situācija izveidojusies tāpēc, ka dome tā ir lēmusi. Bet kāpēc tad dome lēmusi iedzīvotājiem par sliktu?!

Meža ielā 25 – maksa ekstrēmi augsta   

Redakcija: situāciju skaidrot lūdzām apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «Tukuma nami» valdes loceklim Uldim Eglītim. Turklāt – tā kā pagājis pirmais mēnesis, kopš siltā ūdens izmaksas rēķina atbilstoši katras mājas siltuma skaitītāja uzskaitītajam siltuma patēriņam, nevis pēc pašvaldības noteiktās maksas, lūdzām komentēt situāciju viņa pārstāvētā uzņēmuma apsaimniekotajos namos kopumā. Atgādinām, ka līdz šī gada jūnijam maksu par karsto ūdeni un cirkulāciju noteica ar domes lēmumu un tā bija: par karsto ūdeni iedzīvotāji maksāja 4,94 eiro/m³ (bez PVN), bet par cirkulāciju –  5,49 eiro (bez PVN) par dzīvokli.

U. Eglītis:

– Šobrīd visi rezultāti ir apkopoti, un redzam, ka tāda situācija, kāda ir šobrīd, jau bija paredzama. Pārejot uz norēķiniem pēc siltuma skaitītājiem, kādi ir katrā ēkā, pakalpojums kļuva dārgāks, lai arī patēriņš tikpat kā nav mainījies. Bet nebija arī nekādu ilūziju, ka tas varētu būt lētāk…. Taču Meža iela 25 ir vienīgā māja, kurā maksa par karsto ūdeni ir, ja tā var teikt, ekstrēma – 23,38 eiro/m³, un vēl aprēķināti 11,51 eiro par cirkulāciju katram dzīvoklim. Kāpēc? Šajā mājā ir 18 dzīvokļi, no kuriem 72% jeb 13 dzīvokļos lieto karsto ūdeni, taču kopējais patēriņš ir ļoti mazs – jūlijā kopumā ir patērēti tikai 7 m³ karstā ūdens. Tas nozīmē, ka ir izlietots siltums, lai ūdeni uzsildītu, izlietota enerģija, lai nodrošināta cirkulāciju un dvieļu žāvētāju apsildi, taču reālais patēriņš ir niecīgs. Ja mēs rēķinātu maksu par karsto ūdeni, kā iepriekš, – pēc pašvaldības noteiktā aprēķina, šīs mājas iedzīvotāji nekādu kāpumu neizjustu, bet šobrīd, kad visi norēķinās pēc siltuma skaitītāja, izmaksas ir acīmredzamas.

– Jūs esat organizējuši Meža ielas 25 iedzīvotāju aptauju.

– Jā, mēs visiem dzīvokļu īpašniekiem šajā mājā aizsūtījām aptaujas lapas, lai noskaidrotu, vai viņi vēlas šo pakalpojumu arī turpmāk izmantot. Ja aptaujā viņi piekritīs pakalpojumu saglabāt, tas tiks saglabāts, ja nē, tad kaut nākamajā dienā mēs varam karsto ūdeni atslēgt. Tad cilvēkiem būs pašiem jāiegādājas ūdens uzsildes boileri.

– Šobrīd cilvēki baidās likt šos boilerus tieši augsto elektrības cenu dēļ.

– Tas ir saprotams, bet tieši tāpēc mēs jau laikus informējām iedzīvotājus, lai viņi var pieņemt lēmumu līdz apkures sezonai. Jo – ir jāņem vērā, ka šī maksa par karsto ūdeni ir aprēķināta pie esošā siltuma tarifa 51,37 eiro/MWh (bez PVN), bet rudenī maksa par siltumu un līdz ar to ūdens uzsildīšanu kļūs vēl dārgāka – iesniegtais projekts paredz, ka tā būs ap 80 eiro/MWh (bez PVN), un līdz ar to arī par karsto ūdeni būs jāmaksā vēl vairāk.

– Vai vērtēsiet tehniski, kāpēc Meža ielā 25 ir tā, kā ir? Varbūt kāds kaut ko ir noslēdzis, noņēmis, piemēram, dvieļu žāvētāju jeb čūsku, varbūt kaut kas ir aizsērējis, nedarbojas? 

– Pat ja šī dvieļu žāvētāja nav, cirkulācijas sistēma mājā tiek saglabāta, jo caurules tiek savienotas, tikai šis īpašnieks zaudē siltumu vannas istabā. Ja būtu tā, kā jūs sakāt, ka dvieļu žāvētāji ir auksti, tad dzīvokļu īpašnieki uzreiz ziņotu par problēmu. Mēs šādos gadījumos reaģējam un problēmu novēršam, caurules savienojot.

 

 

Plašāk lasāms piektdienas, 26. augusta laikrakstā ŠEIT========>>>>>>>>

Komentāri

  1. Nu tad varbūt beidzot namsaimnieks sāks strādāt ar dzīvojamām mājām !!!Būtu mājas sakārtotas problēmu nebūtu nekādu , kā citos sakarīgos novados ir – cilvēkiem ir skaidrots, un ir skaidrs ka centralizēts ūdens ir daudz lētāks nekā boileris ( boileris pats maksā, plūs patērētā elektrība, plus filtri,plus apkope ) un jo maksimāli pieslēgti dzīvokļi jo viss tas ir lētāk !!

  2. Aicinājums pāriet uz boileri ir aplams un šāds apsaimniekotājs steidzami jāmaina uz citu , jo konkurences šai nozarē nu jau vairs netrūkst. PSRS laika domāšana ļoti raksturīga šim namu apsaimniekotājam, tai skaitā, žēlabas ka dome BEIDZOT pieņēmusi MK noteikumiem atbilstošu lēmumu, ka katra māja maksā par sevi nevis visi par visiem kā komunismā ierasts.

  3. Tukuma nami – tāds nedraudzīgs uzņēmus.
    Ka tik atkratīties. Ne ēku atjaunošana, ne atkritumu novietnes.
    Tāda atsišanās, lai nebūtu nekas jādara.
    Naudas sadales kantoris, kas paņem savu %.

    1. Radiem Liepājā vecajā 5 stāvu daudzdzīvokļu mājā
      ievilka katram dzīvoklim individuālu centrālapkures pievadu vecā
      centralizētā stāvvada vietā ar individuālu siltuma patēriņa skaitītāju .
      Maksā tikai par patērēto siltumu , gribi – nogriez kaut uz uz + 17 C un
      maksā mazāk . TN-iem tā noteikti būtu neiespējamā misija .
      Ar nepacietību gaidām kādu mega-rēķinu piestellēs par ”apkuri” ar ”zelta šķeldu”
      kuru tālredzīgi saveduši ar 2 x lielāku kaudzi kā pagājušajos gados jau ap
      Jāņiem , lai pēc tam varētu iestāstīt ka tā pirkta pa tagad tik dārgo cenu ,
      kas mākslīgi sakāpināta uz pasaules ”energoresursu krīzes” rēķina .

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *