Saņēmām vairākus ar Jaunpils novada domes darbu saistītus jautājumus, cita starpā arī par to, ka domes priekšsēdētāja ļoti bieži ir prombūtnē, bet pēdējā laikā jau vairākkārt nav bijis iespējams satikt nevienu darbinieku, jo novada domes durvis bijušas slēgtas. Kā apliecinājums, ka neviens tiešām nebūs sastopams, bijusi vien lapiņa uz domes ieejas durvīm.
Nav bieži, bet "nepieciešami"…
Kā vēlāk noskaidrojies, 27. oktobrī domes darba kolektīvs bija devies ekskursijā – pieredzes apmaiņā uz Talsu pašvaldību, savukārt šo ceturtdien – 1. decembrī, Jaunpils pilī visi domes darbinieki kopīgi apmeklējuši kineziologa Visvalža Bebriša lekcija. Tad nu mēs – redakcijas darbinieki, arī tikām lūgti noskaidrot, kādēļ šiem pasākumiem apmeklējums esot obligāts? Proti, ar domes priekšsēdētājas Ligitas Ginteres mutisku rīkojumu uz tiem esot jāierodas visiem darbiniekiem, turklāt par obligāto ekskursiju darba laikā bijis jāmaksā pašiem darbiniekiem (ekskursija uz Talsiem katram izmaksājusi 7 latus)! Kā noprotams, ne katrs domē strādājošais vēlējies šajos pasākumos piedalīties, it īpaši, darba laikā. Komentēt situāciju lūdzām L. Ginteri.
Novada domes priekšsēdētāja apstiprināja, ka domes durvis 27. oktobrī un arī 1. decembrī tiešām bijušas apmeklētājiem slēgtas, bet šādu gadījumu un vajadzība – slēgt durvis, esot gana reti, lai tie, viņasprāt, nesagādātu būtiskas neērtības apmeklētājiem. "Arī pagasta darbiniekiem ir nepieciešams papildus izglītoties, gūt pieredzi un galu galā arī atpūsties, lai varētu atgūt gan fiziskos un garīgos spēkus," – šādi kopīgo pasākumu nepieciešamību pamato L. Gintere.
Ja paši nesaprot…
Savukārt vaicāta, kādēļ tad apmeklējums obligāts, priekšsēdētāja uzsver, ka mērķis esot saliedēt kolektīvu. "Jā, iespējams, es it kā uzspiežu citiem savu gribu un pasaku, ka apmeklējums "obligāts", bet, zinot vispārējo cilvēku slinkumu,… Vakar lektors stāstīja par veselīgu dzīves veidu, sevis uzturēšanu, tērēja savu laiku… Un, galu galā, uzskatu, ka šādas zināšanas ir absolūti nepieciešamas domes darbā," turpina priekšsēdētāja, vēlreiz uzsverot, ka izglītošanās, atpūta darbiniekiem ir jānodrošina. Un… arī pret pašu darbinieku gribu… "Ir jāuzspiež, ja pats cilvēks neredz, kāda tam jēga, jo, strādājot pašvaldībā, ir svarīga emocionālā, garīgā stabilitāte, kas regulāri tiek iedragāta!" savu redzējumu skaidro L. Gintere. Savukārt par līdzmaksājumu obligātajām ekskursijām, kas notiek darba laikā, priekšsēdētājas komentārs ir īss: "Mēs taču neiesim lieki tērēt nodokļu maksātāju naudu!"
Ginteres kundze, kur domes darbiniekiem darba laikā jāzin par veselīgu dzīves veidu? Nu jā, no Jums jau visu ko sagaidīt var. Jūs jau tagad darat ko un kā gribat! Ne velti vienu ģimeni izjaucāt un sagājāties ar savu šoferi kas tagad pagastā uzvedas kā visu varenais!
Tātad, pēc novērojumiem, cilvēki, kas uzskata, ka citiem nepieciešama "emocionāla, garīga stabilitāte", pašiem tās pietrūkst, jo tā "regulāri tiek iedragāta". Vai tāpēc būtu jāuzspiež citiem? 🙂
Sāksim ar to, ka pat tik paštaisnai kundzītei kā Gintere laiks sākt apzināties, ka arī uz viņu attiecas gan Latvijas Republikas likumi, gan domes nolikums. Pašvaldība nav avīžu kiosks, ko var aizslēgt ciet, tā teikt, – visi frontē! Nevar nemitīgi, kā kundzei ienāk prātā pārcelt domes un komiteju sēdes, jo viņai, redz, ir kārtējās ”viesizrādes”, visbiežāk ārpus šīs valsts robežām! Un diez vai domes darbinieku darba līgumos ir paredzēta regulāra ”izglītošanās” darba laikā un par savu naudu.
Nez kā izpaudās tas "obligāti"? Ieslēdza roku dzelžos un aizveda vai piedraudēja ar algas nogriešanu vai atlaišanu????
P.SKo paši ievēlējāt, to tagad saņemat
par veselīgu dzīves veidu domē :)))))))))))
tā vai šitā, bet tas ka pieredzes apmaiņa ir nepieciešama, tas ir vienozīmīgi, jo cilvēki neko neredzot un nemācoties no citiem iesēžas un tad sākas rutīna, par kuru mēs visi atkal esam neapmierināti.
kas tā vispār par kārtību Jaunpils domē?! Konstanti piektdienās neviens nestrādā, vismaz ap 14.00 jau nevienu vairs ne sazvanīsi, ne sameklēsi! Laikam pieredzes sasmēlušies, darbi nosēdēt nevar.
Jā, ja nemaldos darbinieku maks nav viņas kabatā, kā vispār viena dāma var izlemt cita cilvēka septiņu latu izlietojumu. Idiotisms no viena cilvēka puses, tirinezē savus padotos!
Manuprāt gan Ginteres kundze rīkojas pareizi,laba komanda ir svarīga un jācenšas lai kolektīvs ne tikai sēž kabinetos, bet izbrauc arī ārpusē un redz ko interesantu-tas tad stimuls atkal jaunam darba cēlienam un jaunām idejām.LAi dzīvo Jaunpils!!!
Draudzības saites par pašvaldības, tas ir – nodokļu maksātāju, vai arī par pašvaldības darbinieku naudu darba laikā!? To laikam tā kā sauc par resursu nelietderīgu šķērdēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, iespējams, arī par emocionālo vardarbību pret zemāk stāvošajiem… Laikam nav jau pakļautajiem darbiniekiem daudz iespēju kundzei iebilst? Un kā tad ar tiem nelaimīgajiem iedzīvotājiem, kas acīmredzot darba laikā gribējuši domē kārtot kādas lietas, bet to nav varējuši izdarīt? Kā ar viņu nevajadzīgi iztērētajiem resursiem un ”garīgo izaugsmi”?
• Kinezioloģija (zinātne par kustību) – funkcionālo traucējumu novēršana ar manuālās terapijas metodi, diagnostikai izmantojot muskuļu testēšanu. Tā tiek veikta periodiski, lai novērtētu uzlabojumus un izstrādātu turpmāko plānu.
Un kas tad tai domē sēž? Visi ar traucējumiem? Paralītiķu kolektīvs vai
nu slikti, ja kolektīvs ir vienots tad jau gribas kopīgi apmeklēt pasākumus, ja nav, tad sākas kurnēšna. Pašvaldībā jāstrādā cilvēkiem, kuri ir spējīgi mainīties, būt elastīgi un mācīties vienmēr kaut ko no jauna. Ja vajag burta kalpus, tad sēdiet tik pie galda, nekur nebrauciet, neko nemācieties, bet tad citiem nebūs ko pārmest. Pēc laika vienīgi brīnīsies, no kurienes tie ierēdņi paliek par sausiņiem
Jaunpils pasvaldibai un Jaunpils vidusskolai pasai savi likumi,Latvijas likumdosana ir otraa planaa.Skumji.