Attēlam ir ilustratīva nozīme

Kāpēc cietuma vietā piespriež uzturēšanos noteiktā vietā?

Lasītājs jautā: “Kā tad mums tagad tā tiesāšanās notiek? Kur Tembergs Jānis sēž? Ja jau viņam piesprieda reālu trīs gadu cietumsodu, tad, manuprāt, cietumā viņam arī ir jāsēž! Bet rakstīts, ka viņam jāuzturas noteiktā vietā. Kas ir tā noteiktā vieta? Vai mums tagad cietumu tā sauc?”

Redakcija: Kriminālprocesa likuma 243. pants nosaka, kādus drošības līdzekļus var piemērot aizdomās turētajam un apsūdzētajam. Tie ir: dzīvesvietas maiņas paziņošana, pieteikšanās noteiktā laikā policijas iestādē, aizliegums tuvoties noteiktai personai vai vietai, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums izbraukt no valsts, uzturēšanās noteiktā vietā, personiskais galvojums, drošības nauda, nodošana policijas uzraudzībā, mājas arests un apcietinājums. Savukārt šī likuma 256. pants nosaka, ka uzturēšanās noteiktā vietā ir aizdomās turētā vai apsūdzētā rakstveida saistība uzturēties procesa virzītāja norādītajā laikā un noteiktajā vietā vai neatstāt ilgāk par 24 stundām konkrēti norādīto dzīves vai pagaidu uzturēšanās vietu bez procesa virzītāja atļaujas, kā arī bez kavēšanās ierasties pēc procesa virzītāja uzaicinājuma vai izpildīt citus kriminālprocesuālos pienākumus.

Kā skaidroja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas vietniece Adrija Kasakovska, tiesa, lemjot par drošības līdzekli, izvēlas tādu procesuālo piespiedu līdzekli, kas pēc iespējas mazāk aizskar personas pamattiesības un ir samērīgs: “Izvēloties drošības līdzekli, procesa virzītājs ņem vērā noziedzīga nodarījuma raksturu un kaitīgumu, aizdomās turētā vai apsūdzētā personību, viņa ģimenes stāvokli, veselību un citus apstākļus. Tātad – tiesa vērtē, vai aizdomās apsūdzētais ir pildījis visus viņam izvirzītos nosacījumus, vai ir pamats drošības līdzekli mainīt vai arī tas atstājams iepriekš noteiktais – līdz brīdim, kad stājās spēkā tiesas spriedums. Konkrētajā situācijā lieta ir apelācijas instancē  Zemgales apgabaltiesā, un 2021. gada 11. janvārī noteikta tās izskatīšana.”

 

 

Komentāri

  1. Drošības līdzekli-apcietunājymy nekavējoši pirmā tiesas instance līdz sprieduma spēkā stāšanas brīdim piemēro tik maksātnespējīgiem mazie. Pajiem noziedzniekiem,lielie naudas maki jeb maksātspējīgie mērgļi uz brīvām kājām staigā,lai var mantiskās lietas sakartot un vajadzības gadījumā no valsts pazust,piemēri jau ir-stabiņa,vaškevics u.t.t.

  2. Un blablabla,mega liela izlaupīšana ,cietums,mantas konsfiskacija utt,utt.A reāli,uzņēmums mierigi joprojām strada,vaditajs pelna uut.utt.
    Mūsu valsti jautri nenoliedzami

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *