raoulpop.com

Kad spuldze ir bīstama un kad – nav?

Jautā lasītājs: – Man ir jautājums par ekonomiskajām spuldzēm. Avīzē rakstīts, ka tās jānodod Dienvidu ielā 1, bet gribēju vaicāt – lai nepiesārņotu dabu, kam ir jāgādā par šo spuldžu savākšanu – izplatītājam, tirgotājam vai atkritumu savācējiem?

Jautā lasītājs: – Man ir jautājums par ekonomiskajām spuldzēm. Avīzē rakstīts, ka tās jānodod Dienvidu ielā 1, bet gribēju vaicāt – lai nepiesārņotu dabu, kam ir jāgādā par šo spuldžu savākšanu – izplatītājam, tirgotājam vai atkritumu savācējiem? Tas ir nopietni, jo tās tomēr ir dzīvsudraba spuldzes… Vai man savos lielajos gados ar kleinajām kājām jāmeklē Dienvidu iela vienas vai kaut trīs spuldžu dēļ?! Tas šķiet muļķīgi… Veikalos ir kastītes izlietotajām baterijām, kāpēc tādas nevar būt arī spuldzēm – tāpat taču nonāk konteineros, jo kurš tad nes uz to Dienvidu ielu?!

SIA «AAS Piejūra» valdes priekšsēdētāja Indra Rassone: ”Ir tā, ka spuldzes jānodala no pārējiem atkritumiem, jo tās skaitās bīstamie atkritumi un līdz ar to sarežģīta ir transportēšana – mēs ar to it kā nedrīkstam nodarboties. Tas tāds paradokss – spuldzes nest no veikala nav bīstami, bet, lai tās pārvadātu, kad tās izdegušas, jau vajadzīga īpaša atļauja un aprīkojums. Līdzīgi ar elektrotehniku – līdz veikalam un mājām tā nav bīstama, bet, kad nolietojusies, uzreiz bīstama… Par spuldžu savākšanu varētu prasīt atkritumu apsaimniekotājam, bet pieļauju, ka apsaimniekotājam tas nav izdevīgi. Kāpēc šī sistēma nav ieviesta veikalos? Grūti atbildēt, bet, visticamāk, to atkal ierobežo drošības nosacījumi. Spuldzes jāglabā speciālos konteineros un salīdzinājumā ar baterijām, lampas un spuldzes ir visai trauslas – jautājums, kā sabiedriskās vietās tās droši uzglabāt? Ja nav iespēju spuldzes nogādāt līdz Dienvidu ielai 1, zvaniet pa tālruni 63123306, un kādu risinājumu izdomāsim.

Komentāri

  1. tapēc ka TAS (lampu savākšana) nav izdevīgs biznes tās tiek vienkārši mestas konteineros…. (novērojumi)
    Kad apkārtējā vide būs sačakarēta ar piesārņojumu ar nodokļu maksātāju naudu tiks organizēts biznesa projekts vides sakārtošani (nu protams atskaitot plānotos “interešu % “).
    Ienākos sadzīvē LED gaismai šīs lampas ir ekonomiski neizdevīgi pirkt un to nomaiņa notiek diezgan aktīvi.

  2. Bet ne jau katra veikala ir batareju karbas,lai
    izmest batarejas vel vajag kartigi izstaigaties.

  3. Es nedzīvoju Tukumā un arī nezinu, kur atrodas Dienvidu iela. Lai tur nodotu spuldzi, noteikti nebraukšu. Muļķīgi tas viss.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *