Izglītības pārvaldē – tikai papildu kursi
Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Marita Bērziņa skaidroja, ka šāda situācija varēja rasties tāpēc, ka visdrīzāk viņa nav bijusi uz vietas, tāpēc arī sekretāre nav aicinājusi doties tālāk, bet, kas attiecas uz auklīšu (bērnu uzraudzības pakalpojuma) kursiem, visdrīzāk radies pārpratums: “Izglītības pārvalde šādus kursus neorganizē. To dara mācību centri, kam ir šādas apmācību programmas. Izglītības pārvaldē mēs šobrīd veidojam kursu programmu auklītēm, kas jau strādā un kam vēlamies piedāvāt papildu zināšanas, gluži tāpat kā rīkojam profesionālās pilnveides kursos skolotājiem. Sākotnēji bijām domājuši, ka tie būs klātienes kursi, bet tagad, kad tiek noteikti dažādi ierobežojumi, nāksies tos piedāvāt attālināti jeb tiešsaistē. Taču, kā jau minēju, tās būs papildu mācības jau esošajām auklēm, nevis mācības potenciālajiem bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzējiem.
Tuvākās mācības – tikai Rīgā
Pēc Izglītības kvalitātes valsts dienesta mājas lapā pieejamās informācijas secināms, ka akreditētas Bērnu uzraudzības pakalpojuma programmas ir deviņos mācību centros Rīgā, Jelgavā un citviet Latvijā. To vidū ir mācību centrs «Buts» (tālrunis 67221736), Rīgas Starptautiskais mācību centrs (t. 67288082, 29724355), biedrība «Latvijas Samariešu apvienība (t. 67518151), SIA «Dija» mācību centrs (t. 67280533; mob. 26126117; 29100738), mācību centrs «Alfa» (t. 67220801).
Piemēram, mācību centrs «Buts» piedāvā šo 40 stundu programmu mācīties attālināti. Kā skaidroja centra pārstāve Helēna Kosakovska, mācības notiek jau no šīs nedēļas, no 19. oktobra: “Ir jāmācās divas nedēļas, un tas maksā 100 eiro. Kursu noslēgumā ir jākārto testa pārbaudījums, kurā jāapliecina iegūtās zināšanas, pēc tam tiek izsniegta apliecība. Ir iespēja iesaistīties mācībās arī dažas dienas vēlāk, ja cilvēks apzinās, ka noliktajā laikā varēs programmu apgūt.” Oktobra nogalē mācības attālināti notiks arī centrā «Dija» un Rīgas starptautiskajā mācību centrā. Jāpiebilst, ka šo programmu piedāvā arī Liepājas Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
Notiek programmu akreditācija
Jāpiebilst, sazinājāmies arī ar Latvijas tautas skolas mācību centra «Zinātne» vadītāju Inesi Kukuli un interesējāmies, vai nav plānots atkal šo programmu piedāvāt Tukumā, jo iepriekš centrs šādas mācības organizēja. I. Kukule skaidroja, ka patlaban iestāde gatavojas programmu akreditācijai, pēc kuras, iespējams, būs arī šādi kursi. Savukārt, kā skaidroja Latvijas Universitātes Tukuma filiāles vadītāja Inga Jonuša, šādu programmu filiāle nepiedāvā, taču viņa solīja noskaidrot, vai augstskolai tāda ir un vai būtu iespējams to piedāvāt arī filiālēs, tiesa gan, par citām mūžizglītības programmām pieaugušajiem līdz šim bijusi maza interese
Ne pirmais, ne pēdējais gadījums, kad parādās Izglītības pārvaldes sekretāres nekompetence! Manuprāt, tur būtu jāatrodas cilvēkam, kurš SPĒJ ATBILDĒT UZ JEBKURU IEDZĪVOTĀJA INTERESĒJOŠU jautājumu – izglītības jomā! Esmu vairākkārtīgi saņēmusi atbildi: Man par to nekas nav zināms! Zīmogu: saņemts, uz dokumentiem māk uzspiest jebkurš!
Steidzīgi jārīko konkurss uz sekretāres-vikipēdijas vietu