Iela laba, bet pagalmos ūdens

– Pumpura ielai uzbēra jaunu segumu, bet tagad viss ūdens tek sētās un pagalmos. Gar ielas malām nav nekādu grāvju, tāpēc ūdenim nav, kur palikt. Ir zvanīts uz domi, bet Fridrihsons (Tukuma domes komunālinženieris Aleksandrs Fridrihsons. – Red.) paskaidrojis, ka neko nevar izdarīt, jo visi darbinieki esot atvaļinājumā. Turklāt dome paļāvusies uz būvniekiem, ka tie visu izdarīs pareizi. Taču jau iepriekš domei ticis teikts, ka tā būs, bet atbildēts – lai iedzīvotāji paši rok grāvjus!

Redakcija: A. Fridrihsons stāstīja, ka problēmas ir vienai mājai Pumpuru ielā 8, kur garāža ierīkota zemāk, bet ceļa līmenis ir daudz augstāks:

Pēc tam, kad šajā ielā izveidoja profilu – ceļu nogreiderēja, lai tas uz abām malām veidotu tādu kā pusloku un lai ūdens no brauktuves var notecēt, – lietus ūdens satek šīs mājas pagrabā. Lieta tāda, – ja šādu profilu neveidotu, bet ielu tāpat vien nogreiderētu, tas būtu darbs nedēļai, bet ne ilgākam laikam. Braucot automašīnas ielas vidū izveido tādu kā piltuvi, kurā krājas ūdens, tur arī rodas bedres. Tomēr tieši šī māja atrodas vistuvāk ielai, iespējams, tās sarkanajās līnijās, tāpēc arī rodas šādas problēmas. Turklāt maz ticams, ka arī iepriekš ūdens netecēja pagrabā, jo pretējās ielas puses īpašumi atrodas tādā kā piekalnītē un ūdens no tiem noteikti plūst uz ielas pretējo pusi. Kopā ar ceļu inženieriem uz šo ielu aizbraucām, ceļu apskatījām. Iedzīvotāju ieteikto grāvi izveidot nevar, jo izbrauktuve no garāžas atrodas par tuvu ceļam; arī nekādu ieplaku vai bedri, kur ūdens varētu krāties, uz ceļa veidot nevar, jo tad automašīnas vairs nevarēs samainīties.

Domes būvinženieris Jānis Rundāns skaidroja, ka šo vietu apsekojis, bet laika trūkuma dēļ vēl nav iepazinies ar mājas tehnisko projektu, jo īpašnieki to nav varējuši uzrādīt. Taču tas esot saprotams, māja celta 70. gados, projekts varētu arī nebūt pa rokai:

Es uzskatu, – ja iela tiek paaugstināta un tādēļ iedzīvotājiem rodas neērtības – pagalmā tek ūdens, kas līdz šim nav tecējis, domei vai ceļu ierīkotājiem tās jālabo. Tātad jāierīko kāda renīte vai caurteka, lai ūdens var aizplūst. Taču noteikti iepazīšos ar projektu un izpētīšu, ko šādos gadījumos iesaka darīt Civillikums.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *