Aizvadītā nedēļa policijas melnajā hronikā diemžēl noslēgusies ar slepkavību. 4. decembrī 16.20 Engures novada Smārdes pagastā savās mājās atrasta mirusi 74 gadus veca sieviete ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēts viņas dēls – 1965. gadā dzimis vīrietis, kam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.
Uzsākts kriminālprocess pēc krimināllikuma 125. panta 3. daļas «Par tīša smaga misas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei», paredzētais sods – brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem un ar policijas kontroli līdz trim gadiem vai bez tā.
Komentēt šī nozieguma apstākļus lūdzām Tukuma rajona virsprokuroru Aigaru Bičušu. Lūk, viņa stāsts:
– Piektdien vakarā pēc darbalaika saņēmu ziņojumu par to, ka Smārdes pagasta «Jāņukrogā» atrasts sievietes līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Operatīvās grupas sastāvā tieši no darba izbraucu uz notikuma vietu. Šajā laikā aizdomās turamā persona – mirušās sievietes dēls – jau bija nogādāts policijā. Tika uzsākts kriminālprocess, kā arī veicām neatliekamās izmeklēšanas darbības notikuma vietā.
Vēlāk policijas iecirkņa telpās nopratināšanas laikā vainīgais pastāstīja, ka nedēļu kopā ar māti lietojis atšķaidītu spirtu; tāpat norādīja, ka jau kopš bērnības abi daudz konfliktējuši, jo māte viņu savulaik pametusi – kādu laiku atstājusi valsts audzināšanā. Šī iemesla pēc naktī no ceturtdienas uz piektdienu izcēlies strīds un dēls māti fiziski ietekmējis – izdarījis vairākus mērķtiecīgus sitienus ar dūri pa seju, kā arī sitis ar slotu pa galvu; pēc tam aizgājis gulēt. Pamodies piektdien ap pusdienas laiku un konstatējis, ka māte ir mirusi…
Šobrīd līķis ir nodots Tiesu medicīniskās ekspertīzes veikšanai, un pirmstiesas izmeklēšanas laikā sākotnējā nozieguma kvalifikācija varētu mainīties, jo vēl nezinām izdarīto miesas bojājumu smaguma pakāpi (miesas bojājumi varētu arī nebūt smagi).
– Vai dēls pats paziņoja par mātes nāvi?
– Kad dēls konstatēja mātes nāvi, viņš gāja pie kaimiņiem, jo pašam nebija mobilā telefona, un telefoniski paziņoja iecirkņa inspektoram, ka nomirusi māte. Inspektors, neko nezinot par nāves apstākļiem un vardarbību (inspektoram nav pienākums pārbaudīt katru sadzīves apstākļos mirušo), teica, lai vēršas pie ģimenes ārsta. Atbrauca ģimenes ārsts – konstatēja vardarbīgu nāvi un nekavējoties ziņoja policijai, kas tālāk cēla visus kājās.