Var sākt pieteikt talkas vietas!

Svinīgā Lielās Talkas mēneša ieskandināšanas pasākumā Mežaparka Kokaru zālē, ar iedvesmas vārdiem no Ministru prezidentes Evikas Siliņas, bijušās Valsts prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, KEM ministra Kaspara Melņa, atbalstītājiem un Lielās Talkas Labas gribas vēstniekiem, 26. martā oficiāli tika oficiāli atklāts gatavošanās mēnesis Lielajai Talkai un talkas vietu reģistrācija. 

No 26. marta ikviens var izvēlēties savu talkas veidu, atrast savu talkas vietu un piereģistrēt to mājaslapas talkas.lv sadaļā “Kartes – Lielā Talka 2025”. https://talkas.lv/liela-talka/pieteikt-talku/. Kopā ar ģimeni, kolēģiem, draugiem laiks izlemt par kādu no dažādiem talku veidiem, kurā vēlaties piedalīties – tā var būt gan atkritumu savākšana, gan koku, košumkrūmu, puķu dobju stādīšana, ūdenstilpņu tīrīšana un ainavu labiekārtošanā, pagalmu talkas, digitālās vai kultūras talkas. Aicinām talkas vietas reģistrēt arī tos, kas vēlas doties SOLO talkā.

Viens no jaunievedumiem Lielajā Talkā ir digitālā talka. Vineta Sprugaine, Latvijas Valsts Radio un Televīzijas centra Korporatīvās komunikācijas vadītāja, izklāsta tās būtību: “Ņemot vērā pieaugošo datu apjomu pasaulē, kuru glabāšanai nepieciešami apjomīgi datu centri un iespaidīgs enerģijas patēriņš, LVRTC pērn noslēdza sadarbības līgumu ar Lielo Talku. Gada laikā esam aktualizējuši digitālo atkritumu mazināšanas nepieciešamību dažādās auditorijās, aicinot iestādes un organizācijas izvērtēt savus digitālos paradumus un arī apzināt, kas būtu maināms ikdienas rīcībās.”

Kā zināms, talkas ir arī lielisks veids, kā iegūt jaunus paziņas, kā arī saliedēt darba biedrus kopīgā iniciatīvā. Kristīna Sprūdža šodien talkas koordinatorus iepazīstināja ar to, kā pēc iespējas veiksmīgāk attīstīt savstarpējās komunikācijas prasmes talkās.

Viens no šī gada Lielās Talkas mērķiem ir kopā ar pašvaldībām un plašāku sabiedrību radīt pieteikumu par talku tradīcijas iesniegšanu Latvijas nemateriālās kultūras mantojuma sarakstam. Atgādinām, ka ikvienam ir iespēja pieteikt savu talkas stāstu www.talkas.lv sadaļā “Dalies ar savu talkas stāstu!”, kas tiks pievienots oficiālajam pieteikumam. Pētniece Ilga Vālodze Ābele šodien uzstājās ar stāstījumu par talku kā nemateriālo mantojumu, kas balstīts senās tautas tradīcijās.

Lielā Talka kā arvien rosina uz atbildīgu rīcību cilvēka un dabas mijiedarbībā skaista mērķa – tīras, zaļas, veselīgas Latvijas – labā. Lielo Talku organizē biedrība “Pēdas LV” sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Pašvaldību savienību, Klimata un enerģētikas ministriju. Lielo Talku atbalsta Rimi, Mežpils alus, DREAME, DHL, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs, Dziesmu svētku biedrība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *