Papīra māksla – Tukuma Audēju darbnīcā

28. septembrī 16.00 Tukuma Audēju darbnīcā (Tidaholmas iela 3, Tukumā) atklās projekta DABA RADA izstādi “PAPĪRA VALODA”. Izstādi veido dabas klātbūtnes mākslinieku oriģinālgrāmatas, gaismas objekti un stājmāksla, kas daudzpusīgi demonstrē augu un papīra izmantošanas iespējas un mākslas valodā stāsta par cilvēkam svarīgo. Apskatāmi sešu talantīgu mākslinieču radošais veikums, kurām ir plaša mākslas jomas izglītība un daudzpusīga radošā pieredze.

DABA RADA ir papīrmākslas projekts, kas veicina radošumu un māksliniecisko izpausmi, izmantojot dabu kā iedvesmu un materiālu. Apvieno māksliniekus, kuri strādā ar papīru, un palīdz popularizēt papīrmākslu, organizējot darbnīcas, izstādes un citus pasākumus. Šī projekta vadītāja ir grafiķe un dizainere, radošās mājas MEMBERI izveidotāja, starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācijas IAPMA biedre, arī daudzu grāmatu dizainu un ilustrāciju autore Ērika Māldere. Viņas mākslas darbi arī pārstāvēti izstādē “Papīra valoda”.

PAPĪRA VALODA ir radošs projekts, kas fokusējas uz papīra izmantošanu kā mākslas un komunikācijas materiālu. Tas ietver papīra veidošanu, dažādas tehnikas un materiālus, kā arī to, kā papīrs var tikt izmantots, lai izteiktu idejas un emocijas.

Mākslinieka oriģinālgrāmata (angļu valodā artist book) ir mākslas darbs, mākslinieciska izpausme, kur izmanto grāmatas formu vai funkciju. Grāmatu ilustrācijām un oriģinālām grāmatām ir ļoti sena vēsture, bet mākslinieka oriģinālgrāmatas sākums, kādu to pazīstam šodien, meklējams pagājušā gadsimta 50.–60. gados, kopš tā laika nemitīgi attīstoties un pilnveidojoties. Pasaulē, īpaši Amerikā, mākslinieka oriģinālgrāmatas izpelnījušās lielu popularitāti, regulāri tiek rīkotas izstādes un pasākumi. Latvijā šis mākslas veids pagaidām ir nepelnīti palicis novārtā, bet ar savu darbību un izstādēm latviešu mākslinieki cer situāciju mainīt.

Izstādē savus darbus eksponē talantīgas mākslinieces ar plašu mākslas jomas izglītību un daudzpusīgu radošo pieredzi. Ērika Zutere specializējas tekstilmākslā. Evija Freidenfelde radošajā darbā kombinē glezniecības un grafikas tehnikas, eksperimentē ar papīru un citiem materiāliem. Kristīne Japiņa rada papīra darbus, apvienojot dažādus materiālus un iedvesmojoties no savas ģimenes. Ilze Dilāne ir keramiķe ar pētījumiem par papīra porcelānu, bet Līga Strapcāne izstrādā praktiskas papīrlietas ar savu zīmolu “P.S.Gratias”. Visas mākslinieces ir aktīvas ar mākslu saistītās biedrībās un piedalās starptautiskos projektos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *