Pasākums iecerēts kā pirmā Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartai veltītā tikšanās EUROPARC federācijas Ziemeļvalstu – Baltijas reģionā, kopā pulcējot dažādas tūrismā iesaistītās puses, tostarp pakalpojumu sniedzējus, gidus, dabas ekspertus no reģiona ĪADT.
Dalībnieki divās dienās varēs apmeklēt iedvesmojošas lekcijas, klausīties praktiskus pieredzes stāstus par ieguvumiem un izaicinājumiem, attīstot tūrisma piedāvājumus ĪADT, kā arī veltīt daudz laika diskusijām, viedokļu apmaiņai un tīklošanās iespējām. Tāpat paredzētas tematiskas ekskursijas, iepazīstot Ķemeru Nacionālā parka tūrisma piedāvājumu.
Pasākums notiks angļu valodā. Dalība ir bez maksas, taču pašiem jāsedz naktsmītņu un ceļa izmaksas. Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot tiešsaistes formu tīmekļvietnē www.tiekamiesdaba.lv.
“Īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, it īpaši nacionālie parki, jau izsenis ir vietas, kur saduras daudzu pušu intereses. Šo teritoriju dibināšanas mērķis ir dabas un kultūrvēstures vērtību aizsardzība, taču tie vienmēr ir kalpojuši arī kā magnēts tūrismam. Dabas vērtību potenciāla pilnvērtīga izmantošana sabiedrības izglītošanā, vietējās ekonomikas veicināšanā, veselības uzlabošanā un citās jomās, vienlaikus nekādā veidā neapdraudot pašu vērtību veiksmīgu un kvalitatīvu eksistenci, ir liels izaicinājums. Un tas prasa īpašas zināšanas, dialogu un sadarbību visu iesaistīto pušu starpā,” pauž projekta koordinatore un pārvaldes Ķemeru Nacionālā parka Dabas izglītības centra vadītāja Agnese Balandiņa.
Pasākums notiek ERASMUS+ programmas projekta KnowNature jeb “Ceļā uz ilgtspējīgāku tūrismu EUROPARC Ziemeļvalstu – Baltijas reģionā – apmācības tūrismā iesaistītajām pusēm īpaši aizsargājamās dabas teritorijās (ĪADT)” ietvaros.
Projektā pārvalde kopā ar partneriem no Igaunijas un Zviedrijas ĪADT izstrādā apmācību metodiku tūrismā iesaistītajām pusēm un rīko pasākumus dialoga uzturēšanai un izpratnes veicināšanai. Aizvadītajā gadā notika divi starptautiski pieredzes apmaiņas braucieni, kā arī trīs nacionālas nozīmes semināri, kuros piedalījās daudzi dabas tūrisma pakalpojumu sniedzēji un citu pušu pārstāvji, kopīgi pārrunājot iespējas mazināt dažādu tūrisma aktivitāšu ietekmi uz dabas vērtībām, kā arī celt piedāvājumu kvalitāti un pievienoto vērtību, it īpaši sabiedrības izglītošanas jomā.