Kārlis Ieviņš ir dzimis 1888. gada 8. martā un nodzīvojis garu mūžu līdz 1977. gada 18. novembrim. Viņš ir bijis Džūkstes skolotāja Roberta Bērziņa skolnieks, kurš devis impulsu jaunajam censonim izvēlēties skolotāja profesiju. Kārlis Ieviņš ir strādājis kā skolotājs Jaunpils skolā (1907–1914). Lestenes, Džūkstes, Jaunpils, arī Slagūnes apkārtnes ainava ir radusi atspulgu daudzās viņa gleznās, bet šo pagastu cilvēki ir rosinājuši radīt literārus darbus dažādos žanros. Kāds amatnieks Slagūnē no Dobeles ierādījis Ieviņam vijoļbūvi. Novada skolotāji un sabiedriskie darbinieki ir rosinājuši Kārļa Ieviņa izaugsmi. Tikšanās ar izcilām personībām, tostarp Z.A.Meierovicu, stiprināja viņa patriotisma jūtas. Tieši Kārlis Ieviņš veica organizatoriskos darbus, lai varētu atvērt Latvijas pagaidu nacionālās padomes informācijas biroju, vēlāk vēstniecību, Stokholmā, Zviedrijā.
Mūža lielāko daļu viņš pavadīja Zviedrijā, popularizējot latviešu kultūras un mākslas vērtības zviedru vidē un pārējās Skandināvijas valstīs un otrādi. Kārļa Ieviņa radošās darbības pētnieks un mantojuma glabātājs Juris Tārs ir rūpējies par to, lai novadnieka gleznas un arī viena no viņa darinātajām vijolēm nonāktu Tukuma muzeja krājumā. Pateicoties Ingas Tormanes dāvinājumam, ir izveidota izstāde, kas atklāj novadnieka talantu daudzveidību.
Atzīmējot Kārļa Ieviņa jubileju, Džūkstes Pasaku muzejā (Džūkstes pagastā, Lanciņu skolā, Tukuma novadā) notiks viņam veltīti pasākumi. 8. martā plkst. 14.00 interesenti aicināti uz izstādes “Kārlim Ieviņam – 135” atklāšanu. Savukārt 18. martā plkst. 14.00 notiks pasākums “Kārlis Ieviņš – Latvijas patriots un pārstāvis Zviedrijā 20. gadsimta sākumā un viņa saikne ar Latvijas diplomātisko dienestu”, kurā vēsturniece un diplomāte Dr. Argita Daudze iepazīstinās ar Zviedrijas arhīvos veikto izpēti.
Dalība pasākumos interesentiem ir bezmaksas.
Šis ir politiski pārbaudīts? Ir absolūti lojāls? Ka nesanāk tāpat, kā ar “Zaļo zemi”, “Sūnu ciema zēniem”, un “Pasakām par ziediem”, kas drīz vien tiks raganu sārtā dedzinātas.
Vispār ir interesanti lasīt, ka Livonijas laika tiesneši ticēja raganām un vilkačiem, un tieši šie Livonijas laika tiesneši ar lielu baudu sodīja mūsu senčus – latviešus – par ragaņošanos un vilkačošanos ar nāvi. It kā vācu kristieši sevi uzskatīja par izglītotiem ļaudīm, nevis barbariem. Bet Livonīja kā īsta teokrātija parādīja, ka kristiešu tieslietu sistēmas viduslaikos bija briesmīgas. Es teiktu, ka ne absurdas, bet mentāli slimas.
Paldies maniem meža dieviem,ka man palaimējies nepiedzimt tais tumsonības laikos,kad inkvizīcija nobendēja man līdzīgos,paldies tagadējai anglo-sakšu korporācijai,kas vàrda brīvību mums atnesusi
Как в россии делают новости? И почему россияне им верят? Тайная жизнь матрешки.
Обывателю в россии нравится чувствовать себя сильным. Он любит слушать о величии страны, мощи армии, бездонности богатых недр и новых прорывах россии. С экранов телевизора, с новостных лент в телефоне, с трибун стадионов он слышит то, что желает слышать. Бодрые голоса телеведущих, военкоров, политиков говорят, что вот-вот уже завтра все будет. И жизнь наладится. Звучит все так убедительно, что даже не обращаешь внимания на голодное урчание живота и платежки с неизменно растущими цифрами. Давайте откроем матрешку и посмотрим, как в российской федерации научились во всем видеть только то, что нужно для власти и из чего высасываются хорошие новости для глубинного народа!
©ГРОШІ
Video var redzēt šeit: m.youtube.com/watch?v=dmMgl3n1mD8
Ar cieņu pret Ukrainas valstiskumu, Skolnieciņš
Skolnieciņš saka: 15.03.2023 10:28 Runas stils tev kā kremļa trollim. Normāls cilvēks kremlinu propagandistu terminus savā sarunvalodā neatkārto. Un ntz.lv tantēm patīk tava gānīšanās.