Jaunmoku pils Freimaņa zālē apmeklētājus gaidīs Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas “Ceplis” keramikas izstāde “Koks. Koki. Mežs”, kas šogad svin savu 30. gadu jubileju.
Ikdienā viņi veido dažādus keramikas izstrādājumus – krūzes, šķīvjus, bļodas, vāzes, gaismekļus un daudz ko citu. Šajā izstādē apdedzinātās keramikas dažādo krāsu glazūrās un formās atspoguļojas abstrahējusies Latvijas daba un tās daudzveidība: piemēram, putni, ogas, sēnes, un pat stirnas. Izstāde skatāma līdz 1.jūnijam.
Studijas dalībniece Ilze Lase: “Studijā darbs ar mālu ir brīdis, kad varu ieklausīties sevī, meklēt un izprast savas noskaņas un sajūtas.”
Savukārt, pils Torņa zālē no 2. aprīļa līdz 28. maijam būs skatāma Guntas Frīdenbergas digitālās mākslas izstāde “Ziedu maģija”.
Māksliniece saka: “Digitālā māksla ir mans radošās izpausmes veids. Man nav akadēmiskas mākslas izglītības. Esmu studējusi medicīnu un joprojām turpinu strādāt par ārstu Tukumā. Esmu mācījusies foto mākslu pie viena no izcilākajiem Latvijas dabas fotogrāfijas vecmeistariem Māra Kundziņa. Dažkārt mūsu dzīvē ienāk spēcīgas personības, kuras dod impulsu pasauli redzēt un sajust savādāk nekā līdz šim.”
Izstādes darbos autore atklāj savu pasaules redzējumu, savu personības daļu, kas ikdienā nav saredzama. Šoreiz modeles lomā ir puķes. Guntas Frīdenbergas vēlme bija atklāt ziedu skaistumu no sava redzespunkta, atstājot vietu skatītāja emocijām un fantāzijām.
Papildus skaistumam, šajā sezonā Jaunmoku pils komanda vēlas aktualizēt ugunsbīstamības jautājumus. Jau izsenis pavasaris un vasara mežā bijis ugunsnedrošs posms.
Visu ugunsnedrošo periodu, pils 2. stāvā būs apskatāma izstāde “Uguns mežā”, ko veido meža apsaimniekošanas ekspozīcijas muzeja krājuma 2022. gada jaunieguvumi.
Izstādē apskatāmie priekšmeti ļaus iztēloties, kā izskatījās meža dzēsējs ar vēdekli uguns slāpēšanai, ķiveri, zābakiem un smago ekipējumu. Apmeklētāji varēs pārlasīt to, kas tika rakstīts novērošanas torņa dežūru burtnīcās, mežsaimniecības dokumentos un uzzināt kā tika ārstētas mazās traumas, kas gūtas turpat mežā.
Izstādē aplūkojamie priekšmeti ir daļa no Lailas Lagzdiņas (Kuldīgas novads) dāvinājuma Vairums no izstādē redzamajiem eksponātiem ir padomju laika un atjaunotās Latvijas 1990. gadu un 2000. gadu sākuma priekšmeti.
Izstādes apskatāmas muzeja darba laikā, katru dienu no 9.00 līdz 17.00.