Izstādes kuratore, Durbes pils vadītāja Ieva Trillo raksturo mākslinieka rokrakstu šādi: “Laimoņa Mieriņa kompozīcijās dominē krāsa. Tas ir spēcīgs mākslinieciskās izteiksmes līdzeklis – bez ahromatiskajām (baltās un melnās), darbos skatāmi neparasti krāsu toņi un to salikumi. Gleznās nav atpazīstama objektīvā pasaule vai ikdienas dzīves realitāte. Māksla iedarbojas uz skatītāju maņām un ikvienu uzrunā personiski, mudinot ļauties sajūtām, uztvert gleznas caur emociju prizmu.”
Mākslinieks Laimonis Mieriņš dzimis (12.03.1929) Slampes pagastā, Tukuma apriņķī. Mācījies Laidu pamatskolā un V. Plūdoņa Kuldīgas Valsts ģimnāzijā. Jau bērnībā izpaudies viņa zīmētāja talants, bet to nav bijis iespējams attīstīt. Otrā pasaules kara laikā viņa tēvs mobilizēts vācu armijā, kritis pie Lestenes Ziemassvētku kauju laikā. Laimonis 15 gadu vecumā kopā ar māti, vecmāmiņu un diviem brāļiem devies bēgļu gaitās (1944) uz Vāciju. Ģimnāzijas izglītību ieguvis Falkenbergas, vēlāk – Špakenbergas bēgļu nometnē. 18 gadu vecumā viņš nokļuvis Anglijā (1947), strādājis apmežošanas darbus Austrumjorkšīras grāfistē. Pēc diviem obligātajiem darba gadiem uzsācis darbu Soltēras tekstilfabrikā, Bredfordas apkaimē. Viņš aktīvi iesaistījies Latviešu biedrības Lielbritānijā Bredfordas nodaļas aktivitātēs, un deju kopā “Sakta” iepazinies arī ar savu nākamo dzīvesbiedri Ilgu Reini.
Lai tuvinātu sapni par glezniecību, viņš iestājies Bredfordas mākslinieku biedrībā (1953). Savas prasmes glezniecībā mākslinieks attīstījis latviešu gleznotāja un grafiķa Alfrēda Kalniņa (1921–1994) studijā Bredfordā, papildinājies pie vecmeistara Valdemāra Tones (1892–1958) Londonā, vakaros apmeklējis Bredfordas mākslas koledžu. Draugu iedrošināts, viņš iestājies (1960) Līdsas Mākslas koledžā, kuru beidzis (1964) un studējis arī Goldsmita koledžas Londonā un ieguvis (1965) mākslas skolotāja sertifikātu. Strādājis par pasniedzēju (1965–1994) Līdsas Mākslas koledžā.
Izstāžu darbību uzsācis jau 1958. gadā. Viņa personālizstādes bijušas mākslas galerijās Lielbritānijā, Vācijā, Kanādā, ASV, Austrālijā. Mākslinieka pirmā retrospektīvā personālizstāde sarīkota Kārtraholā (1995), Bredfordā un Barbican centrā Londonā, kā arī Latvijā – Valsts Mākslas muzejā (tagad Latvijas Nacionālais mākslas muzejs) Rīgā un Tukuma muzeja struktūrvienībā Tukuma Mākslas muzejā (2013).
Mieriņš darbojies arī kā latviešu mākslas norišu kritiķis – viņa raksti publicēti gan Latvijas, gan trimdas preses izdevumos. Anglijas mākslas vidē Laimonis Mieriņš dēvēts par latviešu izcelsmes britu mākslinieku. Trimdas latviešu mākslinieku aprindās Laimonis Mieriņš tā arī palicis vientuļnieks. Māksliniekam piešķirta (2004) Anšlava Eglīša un Veronikas Janelsiņas fonda balva (Kalifornijā, ASV) par mūža darbību abstraktajā glezniecībā. Par nopelniem Latvijas Valsts labā mākslinieks apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni (2005). Aizgājis mūžībā Bredfordā (22.12.2011).
Izstāde ir daļa no Durbes pilī skatāmās dinamiski mainīgās izstādes “Artefactum VI”. Ieeja izstādes atklāšanas pasākumā ir bezmaksas, pārējā laikā ar muzeja biļeti. Izstāde Durbes pilī atvērta no 2024. gada 9. novembra līdz 2025. gada 28. septembrim.