Lai arī pašlaik Latviju pārņēmis kārtīgs ziemas sals, vēl nesen Jauno gadu sagaidījām ar neierasti siltu laiku, termometra stabiņam rādot vairākus grādus virs nulles. Neparastos laikapstākļus savā labā izlēma izmantot arī daži svētku svinētāji, kuri Jauno gadu gribēja sagaidīt, atzīmējot to ar grila ballīti. Kā liecina apdrošinātāja «Balta» informācija, ārstēšanos turpina divi cietušie, kuri Jaunajā gadā tradicionālo svētku vakariņu vietā vēlējās pārsteigt savus tuviniekus ar grilētiem ēdieniem un, neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, guva dažādu pakāpju apdegumus.
Pērnā gada nogale bija neparasti silta, kas pamudināja grilētu gardumu cienītājus ķerties pie saviem instrumentiem pat pašā ziemas vidū. Diemžēl šāda ideja diviem svētku svinētājiem beidzās neveiksmīgi, gūstot tādas vasarai raksturīgas traumas kā apdegumus grilēšanas laikā. Lai arī iespējams grilēt pat ziemas spelgonī, tāpat kā vasarā ir nepieciešams atcerēties par drošības pasākumiem, lai negūtu apdegumus.
31.decembrī īsi pirms pusnakts Vidzemē kāds jauns vīrietis tradicionālās svētku vakariņas nolēma sagatavot ar grila palīdzību. Diemžēl, pārvietojot jau iekurinātu grilu, tas pēkšņi apgāzās. Negadījuma rezultātā vīrietis guva abu apakšdelmu pirmās un otrās pakāpes apdegumus. Līdzīgu traumu savās mājās guva arī kāds cits vīrietis, kurš grilēšanas laikā apdedzinājās ar karstām taukvielām, gūstot kreisās rokas otrās pakāpes apdegumus. Parasti par šāda tipa nelaimes gadījumiem vidējā atlīdzība sasniedz 40 līdz 150 eiro apmēru.
Statistika liecina, ka grilēšanas laikā gan ziemā, gan vasarā visbiežāk tiek gūti dažāda veida apdegumi. Neuzmanīgi rīkojoties ar uguni, karstiem priekšmetiem, ēdienu un degšķidrumu, cilvēki visbiežāk gūst ekstremitāšu apdegumus.