«Zelta svētdiena» Durbes pilī

Svētdien, 12. decembrī, Durbes pils aicināja visus uz «Zelta svētdienas» koncertu un izstādes «Desmit liecinieki» par Latvijas piļu interjeru 19. un 20. gadsimtā atklāšanu.

Svētdien, 12. decembrī, Durbes pils aicināja visus uz «Zelta svētdienas» koncertu un izstādes «Desmit liecinieki» par Latvijas piļu interjeru 19. un 20. gadsimtā atklāšanu.

Uzteic par profesionālu sniegumu

Pēc tradīcijas pasākums sākās ar koncertu, kurā 19. un 20. gadsimta mijas Eiropas un latviešu komponistu mūziku izpildīja pianists, Latvijas mūzikas balvas ieguvējs Uģis Krišjānis un komponists Jēkabs Nīmanis, izpelnoties nedalītu skatītu atsaucību un aplausus. Viņu sniegumu atzinīgi novērtēja arī viens no izstādes «Desmit liecinieki» autoriem Dainis Bruģis: "Tieši šāds koncerts būtu varējis notikt kādā no tām muižām, par kurām stāstām un kuru priekšmetus rādām izstādē. Taču tas bija arī kas vairāk – mēs dzirdējām augsti profesionālu sniegumu no māksliniekiem, kuri ļoti labi pārzina savu jomu. Un to nodrošina ieguldītais darbs un mīlestība pret to, ko cilvēks dara. Taču, lai cilvēks varētu to visu darīt, viņam jābūt iespējai."

D. Bruģis atzina, ka viņam un mākslas zinātniecei Inai Līnei šāda iespēja bijusi arī izstādes «Desmit liecinieki» (Vairāk par to sestdienas, 11. decembra, laikrakstā. – Red.) veidošana: "Tā bija iespēja, no vienas puses, trenēties, lai gan tā negribas to nosaukt, no otras puses – tā ir iespēja strādāt un augt. Tā mums tiek darba prieks, bet Agritai Ozolai un muzejam – visa atbildība par to, kas šeit redzams."

 

Pārsteigums aiz pārsteiguma

Abiem izstādes veidotājiem par veiksmīgo sadarbību turpat desmit gadu garumā, sākot no pils atjaunošanas līdz pat vērienīgām un nozīmīgām izstādēm, paldies teica Tukuma muzeja direktore A. Ozola. Viņa piebilda, ka šoreiz varēšot dāvināt arī ko paliekošu – kartiņu, kurā redzama viena no izstādes gleznām – bērnu Adas un Lullas fon Pistolkorsu dubultportrets. Šī glezna ir tikai viens no unikālajiem mākslas priekšmetiem, kas redzami izstādē un arī fotogrāfijā kādas muižas interjerā. Tādējādi nevien paši priekšmeti, bet arī fotogrāfijas kļuvušas par visīstākajiem seno interjeru lieciniekiem. Lai mēs to visu – un te nu katram pašam derētu apskatīt, kādus pārsteigumus izstādes veidotāji spējuši mums piedāvāt – redzētu, izmantoti eksponāti no Rundāles pils, Latvijas Nacionālā mākslas, Latvijas Nacionālā vēstures, Cēsu vēstures un mākslas, Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja, Latvijas akadēmiskās bibliotēkas, Herdera institūta un Filipa universitātes fotoarhīva Marburgā (Vācija), Jēkabpils vēstures muzeja un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas. Savukārt izstādes veidošanā piedalījušies gan muzeja darbinieki un vēstures pētniece Inta Dišlere, gan SIA «Intarsija» un SIA «Hofman studio».

Jāpiebilst, ka «Zelta svētdiena» bija ne vien tradicionālie Tukuma muzeja gada noslēguma svētki, bet arī viens no muzeja 75. gadu dzimšanas dienas pasākumiem. Nākamais notiks 28. decembrī «Baltajos Ziemassvētkos», kad Durbes pils aicina ciemos sadarbības partnerus, atbalstītājus un draugus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *