Liela daļa publisko pakalpojumu sniedzēji savas iestādes drošībai izvēlas uzstādīt videokameras, tomēr ne visi zina, ka video novērošanai nepieciešama reģistrācija.
Saskaņā ar Fizisko personu datu aizsardzības likuma prasībām videonovērošana ir personas datu apstrāde, kas jāreģistrē Datu valsts inspekcijā, ja to veic publisku pakalpojumu sniedzējs – kafejnīcā, veikalā, skaistumkopšanas salonā, gaiteņos, darbā un biroja telpās vai citur.
Nereģistrēta videonovērošana var radīt nevajadzīgas problēmas vairākos gadījumos – par to Datu valsts inspekcijā var sūdzēties uzņēmuma darbinieks vai apmeklētājs, un videonovērošanas reģistrācijas esamību var lūgt pārbaudīt arī Valsts darba inspekcija, Valsts ieņēmumu dienests, Ekonomikas policija vai citas iestādes, un, šādas reģistrācijas neesamības gadījumā uzliktais sods var būt pat vairāki tūkstoši eiro. Savukārt gadījumā, ja iestādē, kurā tiek veikta nereģistrēta videonovērošana, noticis noziegums, kameras fiksētais attēls, iespējams, netiks izmantots kā pierādījums Valsts policijā vai citās iestādēs.
Videonovērošanas reģistrācija, salīdzinot ar soda apmēriem, kas var tikt piemēroti gadījumā, ja tā nav reģistrēta, ir daudz mazāka, tādēļ publisko pakalpojumu sniedzēji, kuriem svarīga savas iestādes drošība, izvēlas neriskēt, un videonovērošanu reģistrē.
Lai varētu sekmīgi veikt video reģistrāciju ir jāizvērtē, vai novērošanas kameru izvietojums un citi aspekti atbilst likumam, kā arī jāizstrādā un jāapstiprina iekšējie noteikumi par video novērošanu un atbildīgajām personām. Tāpat pirms video novērošanas zonas jāizvieto brīdinājuma zīmes atbilstoši likuma prasībām, jāsamaksā valsts nodeva un visbeidzot – jāizpilda iesnieguma veidlapa un jāiesniedz Datu valsts inspekcija.
Lūdzu, uzzinet par iespēju reģistrēt videonovērošanu laicīgi – pirms kāds no jūsu darbiniekiem vai apmeklētājiem par to sūdzējies Datu valsts inspekcijā.
Labprāt konsultēsim Jūs par visiem ar video novērošanas sistēmu reģistrāciju saistītajiem jautājumiem. Rakstiet – video.noverosana@outlook.lv
Ka tik naudu būtu kur nokāst!Kur ir starpība reģistrēta vai nereģistrēta,vai tās kameras rādīs savādāk,kad būs reģistrētas?Kārtējā valsts afēra!
tā jau pašam ar zagļiem jācīnas šitie vēl naudu grib nokāst,kā pie mums atbalsta uz ņēmējus slikti paliek
Cik ilgi velns parāvis tiks aizstāvēti zagļi,likuma pārkāpēji un darba vietās iekšējās kārtības pārkāpēji, ka iestādē vai vienalga kaut savas mājas pagalmā uzstādot video novērošanu ir jāveic to reģistrācija lai šie nekauņas varētu izzināt kur tādi ir uzstādīti.Vai neliekas ka ka ar to likumdošanu viss sāk iet galīgi(pakaļā)?
Šī kompānija jau paliek nekaunīga. Kamdēļ šis raksts nav noformēts kā reklāma? No visa garā un nesaprotamā likuma ir izlobijuši vienu teikumu. Tas kas ir sarakstīts ir blefs. Sūdzēties var, bet tas ir praktiski nepierādāms un ar mūsu tiesu sistēmu neiespējams. Iesaku lēticīgajiem tautiešiem neiekrist uz šīs kompānijas reklāmas.
Cik maksā reģistrācija?
Nu bailīgais un likuma paklausīgais latvietis jau protams visus tauta kalpu izdotos muļķīgos likumus ievēros un pildīs , un pēc tam visiem sūdzēsies ka Latvijā dzīvot vairs nevar , jo viss te ir tik slikts .
a ka es varu zinat, ir ta kamera registreta vai nav? ir kads saraksts vai ka?
Mēs piesaistīsim finansējumu Jūsu biznesam, ieguldot investora līdzekļus uzņēmuma kapitālā! cityfinances.lv/lv/finansejums-uznemumiem/
Pēc kāda likuma (konkrēti) ir jāreģistrē video sistēma? Nevaru nevienā atrast kur būtu konkrēti rakstīts!