Aizvadītajā nedēļā Rēzeknē ar diviem koncertiem 29. un 30. maijā tika svinēta jaunās Austrumlatvijas koncertzāles atklāšana, kurā savu sniegumu rādīja Liepājas Simfoniskais orķestris. Koncertu 30. maijā varēja gan vērot Latvijas Televīzijas pirmajā kanālā, gan arī klausīties Latvijas Radio 3 «Klasika» tiešraidē.
„Tas ir kaut kas tāds, par ko varam tikai sapņot. Dažiem mūziķiem pat bija šoks, ka orķestris var skanēt arī tā! Manā diriģenta karjerā šī koncertzāle ir labākā, kur esmu spēlējis. Es tiešām ļoti ceru, ka mums Liepājā būs tikpat laba akustiskā zāle, jo pagaidām labāku piemēru par Rēzekni man nav,” par jauno Rēzeknes koncertzāli, jeb Latgales vēstniecību «GORS» saka diriģents Atvars Lakstīgala.
Liepājas Simfoniskais orķestris Rēzeknes koncertzāles atklāšanā tika aicināts uzstāties kopā ar tādiem izciliem latviešu māksliniekiem kā pianists Vestards Šimkus (mūsu novadnieks, tumenieks), ērģelniece Iveta Apkalna un operdziedātāji Guntra Kuzmina un Krišjānis Norvelis. Lai atklātu jaunās koncertzāles akustiskās iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros, koncertā skanēja gan Sergeja Rahmaņinova «Rapsodija par Paganīni tēmu», gan Aleksandra Gilmāna Pirmā simfonija ērģelēm un orķestrim, kā arī Antonīna Dvoržāka «Te Deum» soprānam, baritonam, korim un orķestrim. Jāpiebilst, ka pēdējā skaņdarba atskaņošanā piedalījās kopkoris, kurā bija apvienojušies Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu pils kori. Pie diriģenta pults stājās Atvars Lakstīgala.
Savos iespaidos par jauno koncertzāli dalās arī Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis: „Jaunā koncertzāle ir iespaidīga – tā ir profesionāla, pasaules līmeņa akustiskā zāle. Galvenais bija tā sajūta, ka bijām klāt ļoti lielā Latvijas kultūras dzīves notikumā. Šīs koncertzāles esamība neatgriezeniski mainīs Rēzeknes vaibstus un rēzekniešu pašsajūtu. Jau šo cilvēku sejās vien varēja lasīt, kāds viņiem ir liels gandarījums un lepnums. Koncertzāle noteikti veicinās ne vien Rēzeknes, bet visas Austrumlatvijas attīstību plašākā mērogā. Laba akustiskā koncertzāle uzreiz tiek iezīmēta pasaules kultūras kartē.”
Orķestra vadītājs turpina: „Nebūšu melojis, ka daudziem mūsu mūziķiem bija dalītas jūtas uzstāties šajā fantastiskajā celtnē – pilsētā, kurai nemaz nav sava orķestra. Smeldzīgi ir tas, ka vēl līdz šim neesam sagaidījuši paši savu koncertzāli, kaut esam vecākais orķestris Baltijā ar vairāk kā 130 gadu ilgām tradīcijām. Runājot par orķestra kvalitāti – ir ļoti būtiski, ka orķestris pietiekami bieži spēlē lielās, labas akustikas koncertzālēs, citādi izaugsme viennozīmīgi tiek bremzēta. Pēc koncertēšanas gan Omānā, gan tagad Rēzeknē paši mūziķi atzīst, ka orķestris tālāk var augt tikai tad, ja spēlē lielās koncertzālēs, tāpēc, lai turpinātu slīpēt kvalitāti, ir nepieciešama Eiropas līmeņa zāle, kur strādāt arī ikdienā. Arī pianists Vestards Šimkus kā reiz pagājušajā nedēļā Latvijas Radio 1 raidījumam «Kultūras Rondo» stāstīja: „Pēdējos gados ar Liepājas Simfonisko orķestri esmu uzstājies vairākkārt un šī orķestra līmenis šobrīd ir sasniedzis patiešām pasaules klasi. Tas ir izcils orķestris un man ir ļoti liels lepnums, ka mums Latvijā tāds ir.”
„Tāpēc vēlam veiksmi visiem Liepājas koncertzāles projektā iesaistītajiem – lai viss izdotos!” piebilst Uldis Lipskis.
Līdzīgi raksti
-
Kandavā tiks atvērta jauna ģimenes ārsta prakse
-
SIA «Skonto Plan.ltd» iesniedz maksātnespējas pieteikumu
-
Bērni dāvina koncertu un sūta Ziemassvētku sveicienus senioriem/FOTO/
-
Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tapis vertikālais dārzs
-
Tukuma Audēju darbnīcā būs skatāma Intas Konrades jubilejas izstāde «Tā es pati»