Šodien, skatot jautājumu par nākamā gada valsts budžetu, valdība lems arī par ierēdņu piemaksu un prēmiju izmaksas turpmāko kārtību.
Šo jautājumu valdība bija plānojusi skatīt jau iepriekš, tomēr vairāku ministriju iesniegto pretējo viedokļu dēļ tika nolemts šo jautājumu pārcelt skatīšanai kopā ar valsts budžeta jautājumu.
Ievērojot valstī pastāvošo ekonomisko situāciju un nepieciešamību taupīt valsts budžeta līdzekļus, grozījumi Valsts civildienesta likumā paredz, ka ierēdnis var saņemt piemaksu tikai par prombūtnē esoša ierēdņa amata pienākumu pildīšanu, jo piemaksa par vakanta amata pienākumu pildīšanu veicina valsts tiešās pārvaldes iestādēs ilgstoši vakantu amatu saglabāšanu.
Likumprojekts izslēdz iespēju noteikt piemaksu par amata pienākumu pildīšanu paaugstinātas intensitātes apstākļos.
Tādējādi tiek izslēgta iespēja ar piemaksu palīdzību nepamatoti palielināt atalgojuma apmēru.
Šādu kārtību plāno ieviest no nākamā gada.
Tāpat sagatavoti grozījumi noteikumos par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas un Centrālās zemes komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju.
Noteikumu projekts paredz samazināt tiešās valsts pārvaldes iestādēs nodarbinātajiem izmaksājamo prēmiju skaitu, nosakot, ka nodarbināto var prēmēt reizi gadā, ņemot vērā viņa ieguldījumu, pildot valdības rīcības plānu Deklarācijas par Ministru kabineta iecerēto darbību īstenošanai, attiecīgās iestādes rīcības plānu konkrētam periodam, kā arī veicot rīcības plānā neparedzētus ārkārtējus uzdevumus.
Noteikumu projekts nepieļauj iespēju nodarbinātajam noteikt piemaksu par amata pienākumu veikšanu paaugstinātas darba intensitātes apstākļos un par vakanta amata pienākumu veikšanu, kā arī samazina piemaksas par prombūtnē esoša ierēdņa vai darbinieka pienākumu pildīšanu papildu tiešajiem amata pienākumiem apmēru no 40% uz 20%.
Noteikumu projekts paredz, ka piemaksu nodarbinātajam var noteikt līdz četriem mēnešiem kalendāra gadā.
Noteikumi stātos spēkā 2009.gada 1.janvārī.