Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina būt īpaši uzmanīgiem ar uguni adventes laikā, kad svētku rotājumos tik bieži izmantojam sveces. Ik gadus tiek reģistrēti apmēram 15 ugunsgrēki, kuru iemesls – bez uzraudzības atstātās sveces adventes vainagā. Turklāt šādas ugunsnelaimes notiek gan dzīvojamās telpās, gan publiskās ēkās un darba kabinetos.
Kā liecina statistika, pirmie ugunsgrēki tiek reģistrēti jau pirmajā adventē. Piemēram, 2007. gada 3. decembrī Jelgavā, O. Kalpaka ielā, piecstāvu dzīvojamās mājas trešā stāva dzīvoklī bija aizdedzies adventes vainags. Par laimi, tas ātri bija pamanīts un vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās iedzīvotājiem pašiem ātri izdevies apslāpēt liesmas. Taču 2006. gada 3. decembris kādai sievietei beidzās traģiski. VUGD Aizkraukles rajona brigāde 18.30 saņēma informāciju, ka Neretā deg dzīvoklis divstāvu dzīvojamā mājā. Dega dzīvokļa starpsiena, durvis un dīvāns. Ieradušies notikuma vietā, ugunsdzēsēji istabā atrada dūmos nosmakušu 62 gadus vecu sievieti. Ugunsgrēka iemesls bija bez uzraudzības atstātas degošas svece.
VUGD iesaka neatstāt bez uzraudzības adventes vainagā iedegtas sveces, kā arī pārliecināties, vai vainags nav novietots tuvu viegli uzliesmojošiem priekšmetiem. Arī paši vainagi pārsvarā ir gatavoti no degt spējīgiem materiāliem, tādēļ cilvēkiem, kuri paši gatavo rotājumus, vajadzētu iegādāties īpaši vainagiem domātus svečturus, kas, izdegot svecei, pasargās vainagu no aizdegšanās.
Kā informē VUGD Preses dienests, veikalu darbinieki, cenšoties radīt svētku noskaņojumu, izgrezno skatlogus un preču letes, taču šajos rotājumos nevajadzētu izmantot sveces. Piemēram, pērn Rīgā un Jelgavā veikalos no adventes vainagu svecēm aizdegās skatlogi. VUGD darbinieki iesaka darba kabinetos, arī skolās un bērnudārzos adventes vainagos sveces neizmantot vai arī tās nedegt. Tāpat arī sabiedrisko iestāžu skatlogos izmantot tikai elektriskās spuldzītes.
Pirms svētku noformējumā izmantojat elektrisko spuldzīšu virtenes, instrukcijās pārliecinieties, vai tās ir paredzētas ārā lietošanai vai tikai telpām. Pirms tam pārliecinieties, vai virtenes nav bojātas un nevar rasties īssavienojums. Pērn trīs reizes bija nepieciešama ugunsdzēsēju palīdzība, lai likvidētu ugunsgrēkus no elektriskām virtenēm.
Droši vien daudzi no iedzīvotājiem atcerēsies kādu savu vai paziņu piedzīvojumu, kad notikusi neliela aizdegšanās, taču saviem spēkiem izdevies nodzēst. Tas gan var notikt tikai tādā gadījumā, ja aizdegšanās savlaicīgi pamanīta. Ja aizdegšanās ir neliela, var mēģināt dzēst, taču drošības labad uzreiz jāizsauc arī ugunsdzēsēji. Diemžēl reizēm, apzinoties savu vainu, cilvēki mēģina ar uguns liesmām tikt galā paši un tikai, kad tas neizdodas, un liesmas pārņēmušas visu telpu, aicina talkā ugunsdzēsējus. Tad jau ir zaudēts šādos gadījumos tik dārgais laiks un zaudējumi būs krietni lielāki.