Tas bija aprīļa beigās, kad Tukuma 2. pamatskolas 5.b klases skolēns Valts Zaņģis rādīja paša veidoto, turpat kilometru garo kamolu, kas darināts no tamborēta pavediena. Toreiz klasesbiedri teica, ka viņus izbrīna Valta pacietība un čaklums un pieminēja, ka arī citiem klasesbiedriem esot dažādi vaļasprieki. Tad arī vienojāmies, ka maijā 5.b klase sarīkos izstādi.
Pagājušajā nedēļā bērni solījumu turēja – uz redakciju piezvanīja viņu audzinātāja Ināra Poļakova un teica, ka izstāde gatava. Jāteic, bērnu veikums pārsteidza – ar vienu klases sienu gandrīz bija par maz, lai visus darbus parādītu. Un, kad Nikola Gabriela Veisberga, Sintija Belavniece, Valts Zaņģis, Madara Kukša un Evelīna Baha uzskaitīja darbos izmantotās tehnikas, sanāca ļoti garš saraksts – zīmējumi, gleznojumi, tamborējumi, filcējumi, rotas, izšuvumi, dekupāža, izstrādājumi no salmiem…
Jāpiebilst, ka šīs klases skolēni arī dzied, zīmē, dejo, spēlē hokeju un piedalās citos sporta veidos. Uzzinājām arī, ka savs talants esot arī skolotājai – viņa savu darbu bija nolikusi maliņā, taču atklāja, ka tad, kad visi kopā gājuši kopēt gleznas uz Tukuma muzeju, arī viņa ņēmusi rokā zīmuli un otu…
Vaicāti, kā 5. b klasei klājies mācībās, meitenes vienā balsī teica, ka liecībās esot no 7 līdz pat 10 ballēm, puiši gan bija nedaudz atturīgāki, tomēr uz 6. klasi, kā prognozēja I. Poļakova, gan jau ka tikšot visi…