Fotomontāža

Top piemiņas vieta Slampē. Aicina ziedot

Biedrība «Savai Slampei» sadarbībā ar Tukuma novada domi un Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldi uzsākusi piemiņas vietas izveidi represētajiem pagasta iedzīvotājiem. Tēlnieks Ģirts Burvis un arhitekts Edvīns Vecumnieks ir radījuši piemiņas vietas skici. Idejas autore ir mūsu novadniece Māra Zālīte.

Biedrība «Savai Slampei» sadarbībā ar Tukuma novada domi un Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldi uzsākusi piemiņas vietas izveidi represētajiem pagasta iedzīvotājiem. Tēlnieks Ģirts Burvis un arhitekts Edvīns Vecumnieks ir radījuši piemiņas vietas skici. Idejas autore ir mūsu novadniece Māra Zālīte.

Ar šo projektu biedrība «Savai Slampei» turpina to, ko iesāka grāmatas «Slampē vilcieni vēl nepietur» veidotāji – piederības sajūtas savam pagastam kopšanu un vēsturiskās atmiņas atdzīvināšanu.

1941. un 1949. gadā no Slampes pagasta tika izsūtīti vai citādi represēti vairāk kā 100 cilvēku. Viņu vārdi tiks ierakstīti simboliskā joslā, kas kā sargājošs gaismas aplis aptvers akmeni. Mēs apzināmies, ka šīs represijas būtiski mainīja mūsu pagasta cilvēku dzīvi un vidi. Vienlaicīgi mēs vēlamies, lai šī vieta nav tikai piemiņas vieta represētajiem Slampes pagasta iedzīvotājiem, kas atgādina ikvienam par mūsu sarežģīto vēsturi. Ceram, ka šī vieta iedvesmos iedzīvotājus sajust ciešāku piederību Slampes pagastam un kļūt atbildīgiem par savu pagastu tagad un arī nākotnē, apzināties, ka ik dienu esam atbildīgi par lēmumiem, ko pieņemam.

Biedrība «Savai Slampei» aicina ikvienu, kuram šis projekts liekas nozīmīgs un svarīgs, atbalstīt to ar ziedojumu.

Norēķinu rekvizīti:

Biedrība «Savai Slampei»

Reģ. Nr. 40008210140

Adrese: Slampes kultūras pils, Slampes pagasts, Tukuma novads, LV-3119

Bankas dati: SEB Banka AS; Konts LV07UNLA0050021854825

 

Komentāri

  1. Jau redzu nākošo avīzes rakstu – “Dome piešķir 10000EUR piemiņas vietas izveidošanai”. Ja tā, tad lai domnieki to sedz no savām kabatām, nevis no manas nodokļu maksātāja naudas. Jā, lai būvē jaunu bērnu spēļlaukumu, labiekārto infrastruktūru, bet nevis izmet naudu par piemiņas vietu. Piemiņas vietu smuku un cienīgu var izveidot noliekot iegravētu akmens plāksni. Tādai nauda no pašvaldības budžeta nav vajadzīga, lai samet entuziasti.

  2. Atvainojiet, bet neredzu jēgu šo piemiņas vietu veidot pie pieturas, kur bērni uzturas katru dienu! Tad padomājiet, kāda izskatīsies šī piemiņas vieta pēc kārtējās ”pasēdēšanas”!
    Un domāju, ka Slampē, ir daudz citas labiekārtošanai vajadzīgas vietas!

    1. Piekrītu Ozoliņam un aivītei. Noteikti neesmu pret, ka jāatceras izvestie ļaudis, bet vai tiešām šī ir Slampes prioritāte, kur ieguldīt Domes naudu (droši vien ne jau mazu)? Jā, ja nauda tiek saziedota šim mērķi, tad tas ir atbalstāmi.

  3. komitejas sēdē jau izskatīja par 10000 eiro piešķiršanu šai piemiņas vietai tā kā domājiet ko gribat jūs un dome iedos no nodokļu maksātāju naudas

    1. Nu ja tā ir taisnība, tad domnieki sākat vien no savām kabatām mest kopā to summiņu… par tādu piķi tur sanāktu smuks spēļlaukums + strūklaka + puķudobes + publisks interneta terminālis + gaumīgs izgaismojums naktī + stiklots paviljons – kurā pasēdēt sliktos laika apstākļos.

  4. par šis vietas izvēli. Tur blakus ir dienas centrs,otrā pusē
    autobusa pietura.Slampē nav neviena bērnu spēļu laukuma,nevienas smilšu kastes…Kāds izskatās centrs-ar izdangātiem iekšpagalmiem.
    Māra Zālīte varētu savas pamestajās lauku mājas pagalmā veidot šo O B J E K T U. Tur gan saimneka roka pietrūkst.
    Un!!!! Vai Māra Zālīte ir kāda eksperte par to,kas Slampes centrā ir vajadzīgs. Biedrība Savai Slampei jau nu gan zin,cerams,kas notiek Slampē.
    Vienkārši- bez komentāriem.

  5. Māra Zālīte ir eksperte tik daudzos jautājumos? Viņa ir rakstniece taču nevis arhitekte un tt.Izskatās šis objekts kā milzīga Lieldienu ola.Vai tā ir laba gaume?!?

  6. Klau, ja jau par šādu summu var tik daudz uzbūvēt, kā tu saki, varbūt sāc būvēt ?:)

  7. Jaunā biedrība lielā mērā ir dzejnieces Māras Zālītes iedvesmota, viņa arī pati bija klāt tās dibināšanas sanākšanā un arī aktīvi pauda savu viedokli, arī pati Māra darbosies biedrībā biedra statusā.
    Gluži vai simboliski, bet viena no nākamajām biedrības aktivitātēm Slampē būs ozolu stādīšanas talka, tā atceroties tos daudzos pagasta simtgadīgos ozolus, kas tika iznīcināti padomju meliorācijas laikā, kā arī mājas, kas reiz tika iznīcinātas.
    Šķiet, ka jaunajai biedrībai pagastā būs atbalstītāji, daudzi jau apliecinājuši savu līdzdalību tajā līdz pirmajām aktivitātēm. Māra klātesošajiem arī atskaitījās par pagasta vides apsekošanu, kas kopā ar vides mākslinieci Annu Bētiņu, mākslinieci Ingu Brīniņu un pagasta pārvaldnieku Visvaldi Girgensonu tika veikta 21. aprīlī. Tika novērta vide pie senās pagasta smēdes, Slampes muižas, dzelzceļa stacijas, kā arī aptiekas ēkas. Tika atrasta vieta iespējamajai piemiņas zīmei represētajiem. Šķiet, ka jaunai biedrībai tiešām būs daudz darba.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *