14. martā Tukuma pilsētas kultūras namā 300 skolēni sadancoja Valsts Jauniešu iniciatīvas centra uzsauktajā un mūsu rajona Izglītības pārvaldes rīkotajā pasākumā «Tiekamies dejā». Šoreiz tikšanās bija pavasarīga un daudzveidīga. Un laiciņš arī jauks. Kas gan cits tam atliek, ja tik kupls jaunu cilvēku pulks – 12 deju kolektīvi no Latvijas malu malām – atbraucis uz Tukumu pēc smukuma.
Pierakstījās, iepazinās, noklausījās svinīgās atklāšanas runās – kurp nu kurais.
Mākslas skolā pedagoģe Gunta Čivle dejotājiem no Alsungas vidusskolas mācīja audumu apgleznot. Sacīja, ka suitu meitenes un zēni esot tik mākslinieciski, ka uz sitiena visus pieņemtu Mākslas skolā. Suitu meitenes, protams, uz auduma gleznoja savējo – suitu meitu pūra lādi. Lāde ir varen' liela. Tik liela, ka iekšā saiet pūrs un vēl vietas atliek staltam līgavainim, ja rodas note to paslēpt ļaužu acīm, lai nenoskauž.
«Miķelēni» no Priekuļiem Cēsu pusē zīmēja viens otru un tad lika kopā gan šā, gan tā, lai kopums labāk izskatās. «Miķelēni» ir «Miķeļa» bērni. Priekuļos bijusi deju kopa «Miķelis». Dejojuši gadus desmit un tad sadomājuši jubileju svinēt. Uz pasākumu līdzi atnākuši bērni. Tiem arī pulciņā dejā kājas cilājas. Un tā radušies «Miķelēni».
Tad ielās notika orientēšanās sacensības ar atzīmēšanos pie Pils torņa Brīvības laukumā, pilsētas domes, "partijas mājas" jeb rajona padomes, Raiņa ģimnāzijas; pēc tam pa vecā Tukuma ieliņām, bruģīti dimdinot, visi devās uz muzeju Harmonijas ielā. Atzīmējās un joza atpakaļ uz kultūras namu. Dejotāji no deju kopas «Imanta» un «Mēnestiņš» pirmie noorientējās.
Un tad sākas deju koncerts. Viens pēc otra pulciņi dimdināja skatuves dēļus. Izrādīja sava novada krāsas, dotumus. Un tad nāca mūsējā «Luste» – Silvas Liepas lolojums. Kad mūsējie dejoja, saulīte uz brīdi apstājās, ar stariem takti piesita un palēkāja pa māju jumtiem.