Līdzīgas situācijas tām, kas attēlotas tā dēvētajā tiesnešu un advokātu telefonsarunu skandālā publiskotajos materiālos, šodien tiesās vairs nav iespējamas, uzskata tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK).
Kā piemēru ministrs min to, ka, ieviešot elektronisko lietu sadales sistēmu, ir novērsta iespēja, ka kādas noteiktas lietas izskatīšana tiek piešķirta kādam noteiktam iepriekš izvēlētam tiesnesim, informēja ministra preses sekretārs Mārtiņš Panke.
Šādā veidā tiesu sistēma kļūst aizvien caurredzamāka, uzskata ministrs.
Viņš arī piekrīt Augstākās tiesas priekšsēdētāja Andra Guļāna sacītajam, ka tiesnešiem notikušais ir bijusi rūgta, bet vajadzīga mācība.
"Es domāju, ka tiesneši ir izdarījuši vajadzīgos secinājumus," norāda tieslietu ministrs.
Jau ziņojām, ka Ģenerālprokuratūra, pārbaudot žurnālista Lato Lapsas iesniegtos tiesnešu un advokāta Andra Grūtupa biroja darbinieku iespējamo sarunu atšifrējumus, kas publicēti Jāņa Brūkleņa grāmatā "Tiesāšanās kā ķēķis", konstatējusi pārkāpumus septiņu – divu AT un piecu Rīgas apgabaltiesas – tiesnešu rīcībā.
Divi spriedumi bijuši nelikumīgi un nepamatoti. Vienā lietā spriedums daļā pieņemts, būtiski pārkāpjot materiālo tiesību normas, bet otrā lietā spriedums uzskatāms par nepamatotu, jo balstīts uz spriedumu pirmajā civillietā.
Pārbaudes laikā prokuratūra tiesneša rīcībā tomēr nav konstatējusi Krimināllikuma 291.panta 1.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma – apzināti nelikumīga sprieduma taisīšana – sastāva pazīmes un nolēmusi atteikties sākt kriminālprocesu.