Tiesai nodota lieta par narkotiku iegādāšanos, alkohola glabāšanu, šaujamieroču un munīcijas iegādāšanos

25.aprīlī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par neatļautu narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā, nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu lielā apmērā.

25. aprīlī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors tiesai nodevis krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis par neatļautu narkotisko un psihotropo vielu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā, nelikumīgu alkoholisko dzērienu glabāšanu lielā apmērā, šaujamieroču, šaujamieroču munīciju, sprāgstvielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgās atļaujas un indīgu vielu iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgās atļaujas.

Saskaņā ar lēmumu par lietas nodošanu tiesai, persona neatļauti realizācijas nolūkā iegādājās un glabāja savā lietošanā esošajā garāžā metamfetamīnu saturošo vielu nepilnu 2 kg apmērā un heroīnu saturošo vielu vairāk nekā 37 g apmērā. Kā arī nelikumīgi iegādājās vismaz 53 l spirtota dzēriena, kuru iepildītu divās 25 l kannās glabāja garāžā. Turklāt apsūdzētā persona iegādājās pašrocīgi izgatavotu pusautomātisko šaujamieroci, kas izgatavots, pārveidojot stobru Turcijā rūpnieciski ražotai gāzes – signālpistolei, kas derīga šaušanai, kā arī glabāja vairāk nekā 390 šaujamieroču munīcijas. Apsūdzētais arī iegādājās un glabāja 2 rokas granātas un vairāk nekā 2 litrus indīgu šķidrumu.

Persona saukta pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 253.1 panta 1.daļas: Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu realizēšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 2 līdz 8 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem;

un 3. daļas: Par tādām pašām darbībām, ja tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā, vai ja tās izraisījušas citas smagas sekas, kā arī par narkotisko vai psihotropo vielu realizāciju nepilngadīgai personai, izglītības iestādēs vai to teritorijā, restorānos, kafejnīcās, bāros, publiskās izklaides vai svētku pasākumu norises vietās soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem;

221.2 panta 2.daļas: Alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīga uzglabāšana, pārvietošana (pārvadāšana) un realizācija: Par šā panta 1. daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 2 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas;

233. panta 2. daļas: Par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

248.panta 1.daļas: Par indīgu vai stipri iedarbīgu vielu, kas nav narkotiskās vai psihotropās vielas, izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas, kā arī par noteikumu pārkāpšanu attiecībā uz šādu vielu izgatavošanu, glabāšanu, izsniegšanu, uzskaiti, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

310.panta 1.daļas: Par bēgšanu no īslaicīgās aizturēšanas vai ieslodzījuma vietas soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 1 gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

15.panta 4.daļas: Par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *