27. augustā Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu par slepkavības mēģinājumu sevišķi pastiprinošos apstākļos – sakarā ar to, ka cietušais izpildījis savus dienesta pienākumus.
Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes darbinieki pildīja savus dienesta pienākumus, patrulējot ar trafarētu autoekipāžu. Apsūdzētais vīrietis, pamanot policijas darbiniekus, mēģināja bēgt, policijas darbinieki viņam sekoja un centās aizturēt. Apsūdzētais tīši izdarīja vienu šāvienu no tuva attāluma, raidot to policijas darbinieka galvas apvidū. Nodoms izdarīt slepkavību netika realizēts līdz galam no viņa gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.
Apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma 15. panta 4. daļas (pabeigts un nepabeigts noziedzīgs nodarījums – par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ), 118. panta 1. punkta (slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos – sakarā ar to, ka cietušais vai viņa tuvinieks izpildījis savus dienesta vai profesionālos pienākumus vai piedalījies noziedzīga vai citāda prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā, vai devis liecību tiesā vai pirmstiesas kriminālprocesā, — soda ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz 3 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.) un 233. panta 2.daļas (par šaujamieroča, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz 3 gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.)
Apsūdzētais savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzina.
Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.
Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.