Viss sākās ar to, ka pasaku feja Silva iebūra princesi Elvitu kādā brīnišķīgā pasākumā, jo ļoti ļoti vēlējās redzēt un dzirdēt kaut ko patiesi jauku… Lieliskais pasākums, kurā nokļuva princese, bija Zemītes skolas teātra diena «Rampu gaismā». Pateicoties pagasta kultūras darba vadītājas Ērodejas Kirillovas neatlaidībai un teātri spēlēt gribošiem un varošiem skolu audzēkņiem, pagastā teātra dienas notiek regulāri, ik pavasari.
Ciemojoties Zemītē, uzzinājām, ka šogad Teātra dienas norisinās mazliet neierastāk nekā citus gadus. Šogad skolā darbojas trīs dažāda vecuma – jaunākās, vidējās un vecākās – grupas dramatiskie pulciņi. Katrs no tiem iestudējis pa izrādei. Jaunākās dramatiskās grupas mazo aktieru priekšnesums vēstīja par neganto vilku, kurš rija nevis Sarkangalvīti un vecmāmiņu, kā vēsta pasaka, bet gan – grāmatas. (Pēc H. Paukša lugas «Vilks, kurš rija grāmatas» motīviem). Vidējās grupas dramatiskais kolektīvs bija sagatavojis un skatītāju vērtējumam nodeva Vigitas Pumpures pamācošo ludziņu «Dots devējam atdodas». Dramatiskā pulciņa vecākās grupas izpildījumā vērojām Anitas Grijnieces lugu «Garšīgās vakariņas» jeb fragmentu, tā teikt, iz dzīves drēbju skapī. Izrādes varoņi vedināja skatītāju vērīgi palūkoties, kas īsti notiek ar drēbēm, kamēr mēs tās nevalkājam, kamēr tās iekāro rijīgās kodes, un padomāt, vai dažkārt tās nelīdzinās mums pašiem…
Improvizācijas sagatavošanai – tikai 30 minūtes
Šogad klašu kolektīviem bija iespēja iestudēt kādu teatralizētu uzvedumu vai sagatavot improvizāciju. Tā skatītāju un žūrijas vērtējumam tika nodotas interesantas un aizraujošas improvizācijas un pazīstamu pasaku motīvi, bet skatītāju uzdevums bija – tās atpazīt. Tas bija īpaši aizraujoši un interesanti! Gluži vai neticami, bet tomēr tā bija – Liene Treikale (8.b) un Valentīna Gaidukēkiča (9.b) improvizāciju par Pelnrušķīti bija sagatavojušas pusstundas laikā. Rezultātā – gandarījums par uzdrīkstēšanos un spējām pašām meitenēm un aizraujošs priekšnesums skatītājiem. Katrs uzvedums, katra improvizācija bija ar kaut ko īpaša. Tematiskā daudzveidība, tērpi, audzēkņu izdoma un dotības kopā radīja patīkamu noskaņu. Tālab Teātra dienu izskaņā žūrijai bija grūti izvērtēt, kurš no priekšnesumiem izdevies pats saistošākais un aizraujošākais. Atzinības raksti par piedalīšanos, dažnedažādas šai reizei atbilstošas nominācijas – tās iepriecināja visus Zemītes Teātra dienas dalībniekus. Tā, piemēram, atzinību par spilgtāko lomas atveidojumu saņēma Toms Kazimirisaņecs, kurš žūrijas pārstāves, direktores Daigas Pugas vārdiem sakot, "savu lomu atveidoja ne tikai ar rokām, kājām, acīm un vaibstiem, bet pat ar matu galiņiem"… Atzinība par veiksmīgāko improvizāciju – abām pasakas par Pelnrušķīti atveidotājām, bet veiksmīgākais uzvedums – dramatiskā pulciņa vecākās grupas audzēkņiem. Savukārt 5. klases kolektīvam – atzinība par pasākuma interesantu vadīšanu, bet 2. klases skolotājai Ilgai Šovkovijai atzinības par atraktīvāko pedagoga līdzdalību improvizācijā. Par veiksmīgu aktiera aizvietošanu un pasākuma veiksmīgu režisēšanu – atzinību saņēma Ērodeja Kirillova. Lai vēlāk līksmotos Teātra dienas diskotēkā, pastāvēja obligāts priekšnoteikums – piedalīties pasākumā. Jo bez darba taču nav arī atpūtas!
Teātra dienas pasākums «Rampu gaismā» ir tikai iesākums dramatisko pulciņu šī pavasara aktivitātēm. Pavisam drīz jāpiedalās skolas bērnu teātra festivālā «Jāņtārpiņš», kurš notiks Slampē, un Tukuma kultūras nama teātra festivālā «Vējlukturis». Savukārt maija vidū dramatiskā pulciņa vecākās grupas audzēkņi kopā ar savu teātra mākslas skolotāju Ērodeju dosies uz Jaunlutriņiem, lai piedalītos mazo skolu teātra pulciņu sadraudzības festivālā un draugus iepazīstinātu ar dzīvi drēbju skapī jeb ludziņu «Garšīgās vakariņas». Atliek vien vēlēt veiksmi un nezūdošu interesi par skatuves mākslu!