Kā ziņo interneta portāls www.news.ntv.ru, Stavropolē (Krievija) veterināri cenšas apturēt Āfrikas mēri, kas izplatās cūku fermās. Šī vīrusa infekcija cilvēkiem nav bīstama, taču dzīvniekiem ir nāvējoša. Krievijas dienvidos šis ir jau otrais saslimšanas gadījums. Gorkaja Balka ciemā izsludināts ārkārtas stāvoklis. Ja slimību neierobežos un neapturēs, tā var izplatīties plašā reģionā. Bet apturēt to var tikai ar vienu metodi – pilnībā likvidējot lopus fermās, kur konstatēta saslimšana.
Mediji ziņo, ka atbildīgie dienesti par cūku saslimšanu ar Āfrikas mēri uzzinājuši pārāk vēlu. Prokuratūra patlaban noskaidro, kādēļ par epidēmiju uzzināts nedēļu pēc pirmā dzīvnieka bojāejas. Izteikta versija, ka fermu īpašnieki cerējuši uz to, ka diagnoze neapstiprināsies.
Atbildīgie veterināro dienestu speciālisti informē, ka reģionā izsludināta karantīna, nedrīkst tirgoties ar dzīviem dzīvniekiem, slēgti tirgi. Gorkaja Balka ciems pārvērsts teju par nepieejamu cietoksni – pārrakti ceļi, uz tiem dežurē milicija un epidemiologi. Iebraukšana un izbraukšana no ciema iespējama tikai tad, ja saņemta īpaša atļauja.
Āfrikas mēris ir bīstams tikai cūkām. Efektīvas vakcīnas nav, tādēļ, ja saslimst viena cūka, jālikvidē arī pārējās. Gorkaja Balka ciemā ne tikai likvidēti lopi, bet arī nodedzināta ferma, kurā konstatēts saslimšanas gadījums. Ciema administrācija paziņojusi, ka likvidēs ne tikai cūkas, bet arī citus iespējamos slimības pārnēsātājus – klaiņojošus suņus, kaķus un mājputnus. Atbildīgie dienesti pieļauj, ka nāksies likvidēt visas mājas cūkas rajonā – tātad sešus tūkstošus lopu. Tiek domāts arī par kompensāciju īpašniekiem. Saprotot, ka lopu likvidēšana būs neizbēgama, daudzi īpašnieki to uzsākuši paši.
Speciālisti pieļauj, ka slimību izplatījušas mežacūkas, kas iemigrējušas no Gruzijas, kur pagājušajā vasarā uzliesmoja Āfrikas mēris. Ja šī versija apstiprināsies, būs tikai viens ceļš – Stavropoles apgabalā nāksies likvidēt arī mežacūkas.