Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra informē par aktuālajām apmācībām Latvijā, Igaunijā, Austrijā, Lielbritānijā, Somijā, kas paredzētas jaunatnes jomā strādājošajiem darbiniekiem. Lai piedalītos apmācībās, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28,46 eiro.
Ilgtermiņa eksperimentālā programma Latvijā un Igaunijā
Jaunatnes darbinieki aicināti pieteikties ilgtermiņa eksperimentālajā programmā, lai izzinātu un attīstītu mācīšanās procesus jaunatnes darbā. Programmas mērķi ir atbalstīt kvalitāti darbā ar jaunatni Latvijā – veicināt mācīšanos neformālās izglītības procesā, eksperimentējot un izzinot dažādas mācīšanās virzīšanas un pašizvērtēšanas metodes un pieejas, balstoties uz Youthpass sertifikāta konceptu (www.youthpass.eu). Iesaistītie dalībnieki tiks atbalstīti ieviest Youthpass sertifikātu savās vietējās aktivitātēs. Piesakies līdz 2015. gada 13. aprīlim: http://bit.ly/1GroY2f
Konference Austrijā
Līdz 15. aprīlim piesaki savu dalību konferencei, kurā tiks prezentēti RAY tīkla pētījuma rezultāti. Līdztekus pētījuma rezultātu prezentācijai tiks meklēti risinājumi, kā pielietot šos rezultātus jaunatnes darbā un jaunatnes politikā. Papildus tam tiks apkopota informācija par pašreizējiem pētījumu projektiem mācību mobilitātes un starptautiskā jaunatnes darba jomā.
RAY konferenci «Starptautiskais jaunatnes darbs un mobilitāte: pētījuma rezultāti politikai un praksei» organizē RAY (Analīzē un monitoringā balstīts pētījums programmā «Jaunatne darbībā») tīkls programmas «Erasmus+: Jaunatne darbībā» ietvaros. RAY tīkls ir dibināts 2007. gadā, tajā ir iesaistījušās daudzas pētījumu institūcijas, pētnieki un Eiropas Savienības programmas «Erasmus+: Jaunatne darbībā» nacionālās aģentūras visā Eiropā. Ar RAY tīkla palīdzību tiek mēģināts izzināt programmas «Jaunatne darbībā» ietekmi tieši uz jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un jaunatnes līderiem, kā arī citiem, kas iesaistīti programmā. Vairāk informācijas par pieteikšanos: http://bit.ly/1CtyzhQ
Apmācības Lielbritānijā
Līdz 15. aprīlim piesakies trīs ar pus dienu ilgām apmācībām, kas izstrādātas speciāli Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) nosūtītāj un uzņēmējorganizācijām, kā arī mentoriem. Tiks vērsta uzmanība uz to, kā EBD laikā attīstītās kompetences var efektīvi izmantot, lai veicinātu brīvprātīgo nodarbinātību. Vairāk informācijas: http://bit.ly/1Do0ynW
Studiju vizīte Somijā
Vēlies sportu izmantot kā rīku, lai mācītos un sociāli integrētos? Piedalies studiju vizītē Somijā un uzzini, kā atrast partnerus programmā «Erasmus+: Jaunatne darbībā» un apmainies ar labo pieredzi. Piesakies līdz 4. maijam: http://bit.ly/1HV4hcz
Apmācībām aicināti pieteikties dažādu jomu speciālisti, kas strādā ar jauniešiem. Precīzāka informācija pie katras no apmācībām.
Citas aktuālās apmācības meklē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapā www.jaunatne.gov.lv sadaļā «Apmācības»: http://bit.ly/1CllE2j
Praktiska informācija par reģistrēšanos apmācībām
Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.
Visas izmaksas (mācības, ceļa izdevumi, dzīvošana un ēdināšana) tiks segtas no programmas «Erasmus+». Dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā.
Lai nodrošinātu programmas «Erasmus+» atpazīstamību, kā arī pēc iespējas vairāk jauniešu iekļautu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībniekam jāapņemas:
1. kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
2. nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
3. sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).
Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu.
Par SALTO Resursu centru
SALTO ir saīsinājums no frāzes angļu valodā «Support, Advanced Learning and Training Opportunities», kas latviešu valodā nozīmē «Atbalsts un paplašinātas mācību iespējas». Tas ir tīkls, kurā ir astoņi resursu centri, kuri darbojas Eiropas jaunatnes prioritāšu jomās, atbalstot Eiropas Komisijas programmu «Erasmus+: Jaunatne darbībā».