Smārdes dziedātājas – ceturtās labākās valstī

Gitas Vanagas vadītais Smārdes pagasta sieviešu vokālais ansamblis izcīnīja tiesības piedalīties no Kurzemes valsts mēroga vokālo ansambļu konkursā, kas notika Vecumnieku novadā Vallē. No Kurzemes vēl skatē piedalījās Kuldīgas jauniešu jauktais ansamblis.

Gitas Vanagas vadītais Smārdes pagasta sieviešu vokālais ansamblis izcīnīja tiesības piedalīties no Kurzemes valsts mēroga vokālo ansambļu konkursā, kas notika Vecumnieku novadā Vallē. No Kurzemes vēl skatē piedalījās Kuldīgas jauniešu jauktais ansamblis.

Smārdes sieviešu vokālais ansamblis ieguva 4. vietu valstī un žūrijas simpātijas atzinību «Saulainākais ansamblis». Balvā bija divi abonementi žurnālam «Mūzikas Saule». Dziedātājas nolēma vienu no žurnāliem dāvināt Smārdes pamatskolai, jo skola daudzus gadus bijusi ansambļa mājvieta. Īpaši augstu novērtējumu un atzinību Smārdes dziedātājam izteica žūrijas komisijas loceklis Sigvards Kļava. Ansambļu sniegumu bez S. Kļavas vērtēja arī Andris Sējāns un virsdiriģents no Igaunijas – Rauls Talmars. Ansamblis saņēma arī uzteikumu par to, ka ilgstoši spēj noturēt augstu līmeni un piedalīties tik augsta ranga skatēs 2006., 2008. un 2011. gadā. Jāpiebilst, ka ansamblim aug arī jaunā maiņa – vienai no dziedātājām, māmiņai Evai Černovai skatē līdzi juta arī viņas divus mēnešus vecā meitiņa. Kopā ar ansambli jau piecus gadus ir koncertmeistars Ojārs Vītoliņš.

Komentāri

  1. kāds sastāvs – tāds rezultāts. domāju, ka laiks ansamblim mainīt kategoriju – profesionāļu ansamblis…vai kaut kā tā…, jo nav jau godīga tā padarīšana, ka visiem jācīnās zem viena līmeņa. kādā ansamblī dzied muzikāli neizglītotas tantiņas, bet citā mūzikas skolotājas ar augstākām izglītībām, vai arī nu vismaz ar pamatīgām zināšanām mūzikā…. te jau nav jābūt S. Kļavam, lai zinātu, kurš būs ansamblis ar profesionālu, muzikāli izcilu un perfektu sniegumu. tā kā atbildīgie personāži par šiem pasākumiem – kļūsim kreatīvi un domāsim paņēmienus – klasifikāciju – kā šo lietu turpmāk diferencēt.:) smārdes meitenes apsveicu – jūsu uzvara nav nekas pārsteidzošs – gluži otrādi – būtu dīvaini, ja būtu palikušas aiz strīpas kopā ar lauku meitenēm…:) lai veicas! gribētos, ka jūs uzstātos ar veselu koncerta programmu – tas būtu balzams dvēselei!

  2. komentētājs- skates dalībnieks- acīm redzot nesaprot ko nozīmē profesionāļu ansamblis…, nav arī skatēs redzējis tos tās saucamos pusprofesionāļus. Nedomāju, ka divas mūzikas skolotājas no astoņām dziedātājām (kuras ir ļoti dažādu profesiju pārstāves) var ansambli ”iebīdīt” profesionāļos. Koncerta programmu arvien var dzirdēt novembrī, kad tiek svinēta ansambļa dzimšanas diena. Gaidīsim klausītājus un mēģināsim sniegt Jums ”balzamu dvēselei”!

  3. Nu jā, ir jau starpība vai dzied mūzikas pedagogi ,vai dzied lauku sievas ,kuras ikdienā tur lāpstu rokā un rok zemi ,bet brīvajos brīžos iet uzdziedāt.

  4. atvainojos- trīs mūzikas skolotāji! Jā protams ir starpība, tāpēc jau esam ceturtās valstī, nevis pirmās- Lielvārdes MIX-8 kur visas jaunās meitenes ir ar muzikālām izglītībām!
    Bet lai taču cilvēkiem tiek! to cik lielu darbu prasa ”tikai dziedāšana” domāju tomēr saprot gana daudzi! Labāk dziedam, nekā raudam un skaužam!

  5. Jaa… vienmeer buus cilveeki kuri nespeej priecaaties par cita panaakumiem. Skaugi!!
    Meitenes ir malaces!

  6. Skauģits man nevēleja
    Ne dziedàt, gavilèt.
    Es dziedaju, gavileju,
    Skauģim sirdi ēdinaju.:))
    Prieks par jums, meitenes!!!!!!!

  7. nu jā…vispār jau tur ir vairāki cilvēciņi sasitīti ar mūziku…un tā diezgan cieši….:)kāds te nevēlas būt īsti godīgs….kāpēc jāslēpjas…?:)tas ir ļoti svarīgi, cik zinoši cilvēki dzied ansamblī.būtu interesanti kādreiz pamainīties kolektīvu vadītājiem ar saviem ansambļiem…. domāju, ka šajā ansamblī jebkurš vadītājs varētu sevi pierādīt. protams, ka Gita ir izcila sava aroda meistare, bet viņa viena bez sava spīdošā kolektīva…. – un "iemesta" visdziļākajos laukos pie tantēm, kuras tikko kā nākušas no saviem lauku darbiem…, kurām vispār nav nekādas nojēgas par melodiju…virzieniem….kur nu vēl daudzbalsību….. – nu nezinu….ja viņa tādu sastāvu vēl paceltu, tad gan tas būtu īsts meistarstiķis.

  8. jā, protams, viens pats vadītājs bez kolektīva nevar neko, bet ir mums arī tādi vadītāji, kuri jebkuru kolektīvu ar laiku nolaistu ”dibenā”, to nu arī nevar noliegt…

  9. bet paprasiet vai tās lauku tantes grib tās godalgotās vietas? viņām nemaz nav tā laika tik daudz. Lai gūtu tādu rezultātu ir jāieliek laiks jebkuram.UN ne jau smaaŗdes ansamblis Latvijā ir vienīgais ar mūzikāliem cilvēkiem.
    tad varbūt paceļam vēl kādu jautājumu?
    Kāpēc novadu pašdarbnieku koru skatēs piedalās Raiņu bērni. Bērni no muziikāla’m klasēm, kuri katru dienu mācās dziedāt, kas tādējādi pelna arī atzīmi pie skolotājas Valdmanes. Lai tak piedalās skolēnu koru skatēs. Kulturas namu koristi nāk 2 x ned. uz mēģinājumiem un arī lielākā daļa notis nemaz nepazīst un jāstājas Raiņu masai pretim. Kur tad te ir taisnība. Tad droši ceļam arī šo jautājumu augšā. Lai tak izskata vai te ir godīguma princips.

  10. Rukši, tādi, ko neliekat Valdmanei mieru! Bez viņas nenormālās enerģijas un darba te Tukumā, iespējams, nekā daudz no dziedāšanas un koriem nebūtu. Esmu vidē – dažādos kolektīvos, tā ka – zinu drēbi no iekšpuses… Visur ir viņas audzēkņi un skola, un – ne tā sliktākā. Ziniet, to drausmīgo aizmugurisko aprunāšanu, tās intrigas, ko Valdmanei bijis jāpiedzīvo! Un no kā!? No tām pašām mūziķu meitenēm, kurām viņa i darbiņus, i dzīves vietas, i naudiņu, i kolektīvus, iespējas un dažai – pat vīrus sameklējusi! Un neesmu no viņas dzirdējusi tādas klačas, kā te viena otra vīzdegunīga čība atļaujas!… Tieši šo vājprātīgo intriganšu dēļ Valdmanei atņēma «Noktirni». Kori, ko viņa var teikt ar sirds asinīm izauklēja!…
    Bet par tēmu. Ja nebūtu Raiņu ”bērnu”, iespējams, nebūtu daudzu kolektīvu, jo kur tad tie lielie dziedātāji diez ir cepti… Un vēl, sviestiņ, jā, kultūras namā kolektīva vadītājam tiešām ir ”grūti” saganīt kolektīvu, kas teju jau 40 gadus nemainīgā sastāvā kopā dzied. bet vai tu zini, kā tas ir, kad tev katru gadu no jauna, gandrīz jaunam sastāvam pat «Gaismas pili» un «Pūt, vējiņi!» jāmiemāca!? Un tavai zināšanai Raiņos sen jau nav novirziena un nez cik tur to mūzikas stundu…

  11. Sk. Valdmani te neviens neaiztiek – iet runa par bērnu- skolēnu kori un pašdarbnieku kori…..
    …nevajag savas saasinātās un sevi traucējošās problēmas tagad izgāzt uz mani

  12. un ”Noktirni” skolotāja Valdmane pati nolikvidēja jau tanī 1993./94. gada sezonā, kad no pieaugušo kora uztaisīja skolas meiteņu kori, bet nosaukumu saglabāja, jau tad tam palikušajam veidojumam vajadzēja saukties- savējās! Un vecās noktirnietes vēl šodien atcerās 1993. gada Dziesmu svētkus, kuri pagāja asarās, jo varēja saprast, ka rudenī cienījamajai skolotājai vairs nebūsim vajadzīgas… Un tiešām daudzas tā laika koristes vēl arvien dzied piem: Tumes ansamblī kādi 80%, tāpat Milzkalnē un arī starp Smārdes meitenēm dažas pamanīju! Ar cieņu- sena noktierniete…

  13. Beidzam vienreiz te eesties! Miers baro, nemiers posta! Taa jau esam tik maz palikushi, i tiem pashiem veel jaaeedas! Kas bijis, bijis! Un paldies visiem, kas dzied, dejo un kaut ko labu dara! I tantinjai paldies, i gjimnaazijai, i skolotaajaam i visiem.

  14. Es arī esmu vecā noktirniete un pie Valdmanes dziedu, -āju no 1970. gada, tāpēc, domāju, varu spriest samērā vispusīgi – piekrītu tam vai tai rakstītājai, kas par tām intrigantēm rakstīja un redzu, ka te tādas vairākas. Visas tās, kas kaut ko čivina par veco un 1993. gadā pazemoto noktirni. Nekaunības kalngals! Diez, kā gan citādi kori veidojas, ko? Skaidrs, ka vispirms ir skola un meitenes, kam pievienojas sievas, un tad ir pieaugušo koris. Bet tam apakšā vispirms ir tas trakais darbs ar pašu sākumu! Un dziļi izjusts stulbums vēdī no tiem, kas atļaujas teikt, ka Valdmanei gan ar Noktirni bija haltūra. Bet vai tās lielo asaru raudātājas (es arī tais Dziesmu svētkos biju un diemžēl redzēju, no kādiem niekiem un dziedātāju, jā, laikam, iedomības, tas ”vecās” Noktirnes trakums sākās..) arī apzinās, ka Valdmanei, arī tais ”abu”noktirņu laikā bija reāli jāsagatavo divi kori ar vismaz diviem, ja ne trim repertuāriem!?

  15. Un par Smārdes meitenēm, protams, prieks. Jā, var jau filozofēt par pus un profesionāļiem, bet tik un tā – super!
    Un arī skates ir vajadzīgas, lai būtu iesējams savākties, par to vai visiem vienā līgā startēt, par to var padiskutēt un droši vien tas organizatoriem, tai pašai VAA būtu arī jādara.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *