Šorīt redakcijai piezvanīja makšķernieki, kas bija pamanījuši, ka Šlokenbekas dzirnavu dīķa ūdens pārklājies ar tādu kā pelēku plēves kārtu un vietām iekrāsojies koši zaļš. Vīri pieļāva, ka, iespējams, atkal pie vainas kāds piesārņojums vai piesārņotājs…
Uzņemtās fotogrāfijas nosūtījām Ventspils Reģionālajai vides pārvaldei un par notikušo informējām pārvaldes direktori Ingunu Pļaviņu. Viņa skaidroja, ka siltā laika dēļ ūdenskrātuvē savairojušās zilaļģes. Par notikušo viņa jau informējusi Tukuma un Engures pašvaldības, lai tās pie ezera var uzlikt norādes, kas par šo aļģu savairošanos informētu iedzīvotājus un aicinātu tos nenonākt saskarē ar ezera ūdeni: “Ja tiek konstatētas zilaļģes, ūdenskrātuvē nevar peldēties, nevar makšķerēt, šo ūdeni nevar izmantot pārtikā vai ar to dzirdināt lopus.
Šāda situācijā kādā no ezeriem tiek konstatēta katru gadu, īpaši, kad to ūdens temperatūra sasniedz +18 grādu.”
Valsts vides dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Ņikitina skaidroja, ka zilaļģes (lat.: Cyanophyta) silta laika un lēna vēja apstākļos strauji savairojas ūdenī ar paaugstinātu fosfora koncentrāciju, uz ūdens virsmas veidojot zili-zaļu plēvi. Lielā vairumā zilaļģes var izraisīt zivju slāpšanu, jo patērē ūdenī esošo skābekli. Zilaļģes sastopamas praktiski visās ūdens tilpnēs. Beidzot savu dzīves ciklu tās nogrims ūdens dzelmē.
Nobeidza to ezeru. Atjaunosies tur viss daudzus ,daudzus gadus. Un atbildību neuzņemas neviens. Ezers ir jālaiž nost, cik var, jātīra un jāpludina no jauna.
šausmas! ņēma ņēma analīzes….bet skaidri neteica kurš vainīgs… žēl tukumu ! ! !
Ļoti bēdīgi, nelaime pēc nelaimes.Pievadīja skābekli, zilaļģes “apēd”. Šai ezerā gulbji ne tik sen bija redzami.
Nekas paies vēl pāris mēnešu un visi par šo aizmirsīs. bet amatos gudrās galvas kā sēdēs tā sēdēs. Nesaprotu, kā var saņemt lielās aldziņas un neuzņemties nekādu atbildību par notikušo. SIA “Tukuma ūdens” vadītājam Aināram Feldmanim š.g.jūnija mēnesī izmaksātā alga uz rokas ir 3090.01 EUR(t.sk.atvaļinājuma nauda un atvaļinājuma pabalsts). Tad varat iedomāties kāda ir ikmēneša alga, ja saņemot vēl klāt atvaļinājuma pabalstu uz rokas sanāk pilni 3 tūkstoši (info pieejams Tukuma mājaslabā sadaļā “atalgojums”). Maksājot šadas naudiņas kaut kādai atbildībai un kaunam taču vajadzētu būt par notikušo, nav dzirdēts ka būtu kādam ierosinātas disciplinārlietas, ne arī kāds atstādināts no amata. Nobeidz 4 tonnas zivis un visiem nospļauties.
Tukuma ūdens vadītājam bija jāuzņemas atbildība 100%. Viņa neprofesionālās rīcības seku rezultātā arī visa šī nelaime notika. Viņš pats atdzīst, ka jaudas vairāk attīrīt nav. Ko tad nezināja, ka pēc ūdenssaimniecības projekta Tukumā pieslēgsies ar vien vairāk lietotāju, kāpēc neveica attīrīšanas iekārtu paplašināšanu. Ja investors grib ienākt Tukumā un uzsākt ražošanu, tad viņš nemaz to nevar izdarīt, jo nebūs kur novadīt ūdeņus. Krīzes plāns arī nebija izstrādāts, visus šos gadus sēdēja, un saņēma algu. Būtu īsts vīrs, pats atkāptos
Feldi nolaist ar testa akvalangu uz pusstundu pa ezera dibenu papeldēt.
Ja tiek konstatētas zilaļģes, ūdenskrātuvē nevar peldēties, nevar makšķerēt, šo ūdeni nevar izmantot pārtikā vai ar to dzirdināt lopus. – Varēt jau var, bet nedrīkst!