Lieldienu priekšvakarā grupa Latvijas skolotāju devās mācību braucienā uz Briseli – Eiropas biznesa un politikas centru. Tukuma novadu grupā pārstāvēja Tukuma, Engures, Jaunpils novadu sociālo zinību metodiskās apvienības vadītāja, Džūkstes pamatskolas direktore Dace Pole un viņas vietniece mācību darbā Vaira Silta.
Cita starpā brauciena ietvaros bija iespēja baudīt ātrāk nekā dzimtenē pavasara noskaņu – ziedošos ķiršus, pavasara puķes un iepazīties ar Eiropas parlamenta darbu un deputātu darba ikdienu.
Eiropas Parlaments ir izvietots trīs mītnēs – Briselē, Strasbūrā un Luksemburgā. Tēraudā un stiklā celtā varas iestāžu ēka tiek saukta par "Dievu kaprīzēm". 3. aprīļa rītā, stāvot pie Latvijas valsts karoga ķiršu ziedu ieskautajā ieliņā, tiešām pārņēma dievišķas sajūtas un lepnums par savu valsti. Eiropas Parlamentā strādā 754 deputāti no 27 dalībvalstīm, kurus tiešās vēlēšanās ievēl 500 miljoni ES dalībvalstu pilsoņu. Vēlēšanas notiek reizi piecos gados. Deputāti strādā politiskās grupās, nevis pēc valsts piederības. Klausoties Eiropas Parlamenta komunikācijas nodaļas pārstāves Lauras Zandersones stāstījumā, guvām priekšstatu par Latvijas deputātu darbiem un ne darbiem. Latvijas deputātu Roberta Zīles un Sandras Kalnietes politiskā iniciatīva un pozitīvais veikums īpaši izskanēja prezentācijas laikā.
Apmeklējām Eiropas Parlamentāriju – jauno un moderno Eiropas Parlamenta izstāžu centru, kur ar modernu tehnoloģiju palīdzību iespējams gūt vēsturisku ieskatu Eiropas vēsturē. Turklāt visās Eiropas Savienības dalībvalstu valodās, arī latviešu. Lai gan pati informācija ir ļoti vispārīga un tāda, ko parasti apgūst pamatskolā, šeit, visai tālu no mājām, var lasīt un dzirdēt informāciju dzimtajā vai ikdienā lietotā valodā.
Ja esat Briselē, iesakām noteikti apmeklēt pilsētas vēsturisko centru – Lielo laukumu un apskatīt leģendu apvīto čurājošo puisēnu, kam Pilsētas muzejā ir 400 dažādu kostīmu no dažādām valstīm, to starpā ieraudzījām arī Latvijā darinātu kostīmu. Izdevās atrast arī čurājošās meitenītes statuju, gan ne bez pūlēm un piedzīvojumiem. Abas šīs statujas ir ļoti mazas – tikai 30 cm augstas.
Pārliecinājāmies, ka beļģi ir lieli gardēži – vafeles ar un bez pildījuma ir ļoti gardas. Apēd vienu, gribas otru. Beļģija ir lielākā alus ražotājvalsts pasaulē un neviena cita zeme nevar sacensties ar to alus daudzveidības ziņā. Īpaši gards ir ķiršu alus.
Redzētais un piedzīvotais deva jaunas zināšanas un pieredzi, kuru tālāk nododam saviem kolēģiem, skolēniem un citiem interesentiem.