Video lekcijā aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Zemessardzes 1. Rīgas brigādes komandieris pulkvežleitnants Aivars Krjukovs, apmeklējot Bermontiādes cīņu vietas, stāsta par to izšķirošo nozīmi Latvijas Neatkarības karā, kā arī atstāto ietekmi uz mūsdienu militāro stratēģiju.
Divdesmit minūtes garajā lekcijā ir iekļauti vēsturiskie fotoattēli, stratēģiskās kartes, kā arī video materiāli no mūsdienu militārajām mācībām. Video lekciju “Sargājot Rīgu: toreiz un tagad” ikviens interesents var noskatīties šeit: https://www.youtube.com/watch?v=OqD40KWEMFQ&feature=youtu.be
Šogad Lāčplēša dienā Latvijā atzīmē 101. gadadienu kopš neatkarīgās Latvijas armijas uzvaras pār Rietumu brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9. novembrī un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11. novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas.
Latvijas Neatkarības karš ilga no 1918. gada 18. novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920. gada 11. augustam, kad tika noslēgts Latvijas – Krievijas miera līgums.
Aizsardzības ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus apmeklēt Neatkarības kara cīņu norises vietas, kuras apkopotas aizsardzības nozares izveidotajā tīmekļa vietnē www.neatkaribaskars.lv.
Iedzīvotāji aicināti iemūžināt Neatkarības kara cīņu norises vietu apmeklējumu iemūžināt fotogrāfijās un video, sociālajos medijos lietojot tēmturi #Neatkarībasceļš2020 un atzīmējot Latvijas armijas sociālo mediju kontu @Latvijas_armija. Tāpat iedzīvotāji šomēnes tradicionāli tiek aicināti pie apģērba nēsāt sarkanbaltsarkano lentīti ar stūriem uz augšu, veidojot stilizētu burtu “V”, kas simbolizē uzvaru.
Tuvojas valsts svētki – Lāčplēša diena. Šajā laikā atcerēsimies mūsu tautas varoņa Lāčplēša varoņdarbus, kā Lāčplēsis varonīgi cīnījās pret iebrucējiem – krustnešiem un kristīgajiem misionāriem. Katrā no mums dzīvo Lāčplēsis (izņemot baznīcēnus, jo tie skeptiski raugās uz pagāniem). Lāčplēsis ir mūsu brīvības alku un latvietības iemiesojums. Lāčplēsis ir īstens Latvju Dievu dēls. Lāčplēsis ir visas latvju tautas aizsargs. Godinot mūsu senču spēku, iedegsim svecītes pie loga. Divas asins sarkanas un vienu baltu. Šajā laikā būsim pateicīgi katram tautietim, kurš ar saviem darbiem un vārdiem aizstāv latvietību un latviešu tautu. Noliksim mežā uz svētakmeņa rupjmaizes klaipu un alus kausu par godu mūsu aizgājušo karavīru dvēselītēm. Ziedosim sauju monētu ugunskurā par godu Lāčplēsim – mūsu tautas aizstāvim! Piedosim mūsu valdībai tās kļūdas un noziegumus pret tautu. Aizmirsīsim aizvainojumu pret savu valsti. Nedzīvosim pagātnē, raudzīsimies nākotnē. Domāsim par mūsu valsts attīstību un labklājību nākamajos gadu simteņos. Leposimies ar savu latvietību, brīvību un senču gudrību. Turēsim cieņā senlatvju spēka zīmes. Lūgsim Latvju Dievus par savu labklājību, valsti un cilvēkiem. Lūgsim Pērkonu – Debesu Tēvu – lai Pērkons aizsargā mūsu mīļās zemītes cēlās robežas! Pateiksimies Latvju Dieviem par mūsu burvīgo valsti! Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos!
Ar patiesu gādību un cieņu pret Latviju , Skolnieciņš no svētakmeņa
[Latvju Skaudības Dievs]
[Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
#Latvija #11.novembris #patriotisms #Lāčplēsis #LāčplēšaDiena #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #saticība #mīlestība #iecietība
pastala 😀