Rožu svētki – pirmskāzu diena /FOTO/

Piektdienas vakars aizsāka Rožu svētku Rožu kāzas ar Vecmeitu ballīti Brīvības laukumā, kur skanēja brīnišķīgs priekšnesums Nacionālo bruņoto spēku bigbenda un Edija Šnipkes izpildījumā. Tautisku modes skati piedāvāja Linu veikaliņš no Katrīnas laukuma un asumiņu piedeva deju grupa «Demo».
Kamēr Brīvības laukumā uz dančiem aicināka grupa «Leģions», Talsu ielas laukumā sākās un līdz vēlai naktij boksa ringā turpinājās cīņas šovs.

Piektdienas vakars aizsāka Rožu svētku Rožu kāzas ar Vecmeitu ballīti Brīvības laukumā, kur skanēja brīnišķīgs priekšnesums Nacionālo bruņoto spēku bigbenda un Edija Šnipkes izpildījumā. Tautisku modes skati piedāvāja Linu veikaliņš no Katrīnas laukuma un asumiņu piedeva deju grupa «Demo».
Kamēr Brīvības laukumā uz dančiem aicināka grupa «Leģions», Talsu ielas laukumā sākās un līdz vēlai naktij boksa ringā turpinājās cīņas šovs.

Komentāri

  1. Izmantoju izdevību un atbraucu līdzi kursa biedrenei uz Tukumu noskatīt milzīgo
    rožu svētku programmu. Svētki ir pusē un ir jau arī izveidojies savs priekšstats par šiem
    svētkiem. Ir ļoti daudz jautājumi svētku organizācias komitejai.
    Vspirms jau par pasākumu programmu. Tajā iedrukāto svētku pasākumu nosaukumi
    neatspoguļo,pasākumu saturu.Piemēram,-rožu cīņas ”Caur ērkšķiem uz rozēm”.
    šis pasākums sava nosaukuma pēc pulcēja 7.jūlijā laukumā pie Domes simtiem un simtiem
    skatītāju,taču tur notikai tikai un vienīgi boksa mači,kuri bija redzami vien simts skatītājiem ,kas bija novietojušies tuvāk ringam. Arī vecpuišu u vecmeitu ballites notiika bez jel kāda satura. Vislielāko pārsteigumu saņēmām 8.jūlijā,slēpjoties no lietus,
    kultūras namā skatot izrādi ”Rožu krodziņš”.Tas patiešām ir teāris ar muzejisku vērtību.Tā teātri spēlēja 19.gts.,bet ne vairs 21.gats. Primitīvā dramaturģija,bezrežija,teksta atrunāšana,gaumes nobrukumi,tie bija šiis izrādes lielumi. Kā izrādās režisore pensionēta skolotaja,tad nu vēl piedodami,bet pārsteidz ka uz skatuves atrodas pārdesmit pajauni cilvēki ar ar tādiem pašiem arhaiskiem,primitīviem
    mākslas kritērijiem. Tas tiešām liecina par Tukumu kā teātra mākslas purvu. Kas par to atbild? Vai kāds no Domes bija atnācis uz šo pasākumu? Kā šāda izrāde varēja nokļūt svētku programmā zem nosaukuma ”rožu krodziņš” kur faktiski notika apbedīšanas biroja situācijas izspēle ar nesaprotamām laulību reģistrācijām.Pilnīgs marasms Apbrīnojama gaume. Jācer ka šādi murgi tālākajā programmā nebūs vairs redzami,bet svētku iespaids jau ir krities.

  2. šogad ir ļoti laba programma- vismaz līdz šim. man idraugi no 2. Latvijas gala jautāja – vai tā katru gadu? pēdējos gadus man nepatika kā viss bija sadomāts, taču šogad – MALAČI un PALDIES!
    zvanu ansamblis, Bruņoto karaspēku orķestris, jaukie dejotāji, mazie bērni ar spilveniem, līgavas uz riteņiem un kur nu vēl ziedu kompozīcijas. Bišķi gan pievīla lietus- aizdzenāja daudzus, bet manu prieku par svētkiem gan nē.
    esmu lepna, ka mums ir tik daudz pašdarbnieku un radošu cilvēku. un šī nu ir tā reize, kad visiem parādīties….

  3. Jēziņ, kā tam/tai koledž.stud. nav paveicies! Nezinu, vai nav paveicies ar kreiso kāju, kas traucē, ar sliktu garastāvokli, milzu gaidām, kas neattaisnojās… Tā jau gadās, ka lolo cerības, bet tad pēkšņi sabojājas oma un pat vissaldākais putukrējums šķiet skābs. Varbūt Rožu svētkos gaidīja Hamletu piecos cēlienos? Visiem jau neizpatiksi.
    Ziniet, es arī tanī «Rožu krodziņā» biju, ēdu, dzēru, pār zodu lija – kā pasakā. Un man ļoti patika! Pirms kāda gada (vai pusgada?) redzēju izrādes pirmo daļu. Tā bija vienkārši lieliska! Šodien varbūt traucēja lielā zāle un lielā skatuve; pirmā daļa kultūras nama kafejnīcā, goda vārds, bija vienreizējs baudījums! Mūsu mīļie, foršie, jaukie aktieri ir paši labākie pasaulē. Viņi, ziniet, dažkārt var gluži vienkārši iziet uz skatuves, nopūsties un noslaucīt sviedrus, ne vārda nerunāt – un cienītājas jau saldkaislē klusi vaid, žņaudzī plaukstā rozes un tik tikko var sagaidīt brīdi, kad vismīļāko aktieri varēs nobučot uz vaiga. Tieši par to, ka viņš ir tāds – nevis Hamlets vai Otello, bet tā-ā-āds kā šodien, piemēram.
    Ko vēl piebilst? Cien. koledž.stud. ir vairākas iespējas. Var atbraukt uz vēl kādu šī Tukuma amatierteātra izrādi, ļauties priekam un baudai. Var pats/pati kāpt uz skatuves un kādu tekstu "atrunāt". Var pats/pati kādu izrādi "bezrežisēt". Un var kļūt par teātra kritiķi. Katram sava vieta. Paldies, ka mēs esam tik dažādi!

  4. koledž.stud.: "Vislielāko pārsteigumu saņēmām 8.jūlijā,slēpjoties no lietus,
    kultūras namā skatot izrādi ”Rožu krodziņš”

    to vajag mācēt, 7.jūlijā izgāzt sūdu čupu jau par 8.jūliju :))

  5. Nemaz nebija tik slikti tie svētki. Labāk patiktos formāts – Pilsētas svētki, taču, ja kaut kādā veidā esi iemaldījusies Tukumā, dažas lietas varēja pavērot. Patikās cīņas, kaut arī pirmo reizi biju vērot kaušanos. Ja godīgi, gribu vēl :)… arī līgavu parādīšanās bija šiki. 🙂 Žēl vienīgi, ka Tukumā lielākais akents likts uz dzeršanu, jo alus bāri bija uz katru stūri, bet principā nebija jau nemaz tik traģiski.

  6. Interesanti vai tas superpārgudrais koledžas students pats publikas priekša var kaut vienu četrrindi norunāt? Kāds ir viņa peronīgais pienesums sabiedrībai? Vēlētos ar to tuvāk iepazīties. Nav liela māka anonīmi kādu "aptaisīt." Teātri neredzēju, Rožu svētkos nebiju, bet studenta teksts liecina par tendenci. Esmu pārliecināta, ka Rožu svēkos bija izcils floristu sniegums, kā tas ir visos iepriekšējos Rožu svētkos bijis. Tā kā redzēju Ziedu balli LU botāniskajā dārzā Rīgā, tad sapratu, ka visi labākie floristi droši vien ir Tukumā. Bet ziedu ballē bija citas interesantas lietas, ko skatīties. Viss jau rādas tā, ka cilvēks uz lietām paskatās.

  7. Milzīgs paldies svētku idejas autoriem un realizētājiem. Ir uzlikta jauna, augsta latiņa kā mēraukla nākošajiem pasākumiem – bet tas ir tikai pozitīvi, jo liks pašiem nemitīgi pilnveidoties un attīstīties idejās un darbos. Svētku programma bija saturīga, pārdomāta un ļoti interesanta. Domāju, ka organizatori noteikti var sist sev pa plecu, jo uzslava ir pelnīta.

  8. Bet atklāts paliek jautājums,par kādiem līdzekļiem tas tika pasniegts,vai piedalījās katrs par savu naudu ,sponsoru nauda,vai nodokļu maksātāju nauda,viss ir skaists,tikai man interesē līdzekļi no kurienes, par to nekur ne vārda,bet varbūt kļūdos.

  9. to bet
    Kaa tu to iedomaajies? Piemeeram, dejotaaji pashi piemaksaa, lai vareetu pa peljkjeem paleekaat? Un no floristiem pie Tukuma ziimes nopleesh pa latinjas?!
    Cik zinu, sveetkiem ir kaut kaads savs buzhets, kas jau agraak ir apstirpinaats. Jaa, jaa – tavu suuri pelniito naudu tur visi teeree!

  10. Sper!
    Vai nu tas koledžas students gadus 30 vienā solā nosēdējies vai nu vunderkinds :); 0
    škā……, saņem drosmi, raksti pats sava vārdiņa apakšā…..

  11. to bet
    tjipa, draudi!? 🙂 Smiiiieeekliiigi.
    A uz jautaajumiem taa arii neatbildeeji . SLABO?

  12. tas brex,te neviens nevienam nedraud ,tikai pārāk bieži parādies manos komentāros,un pie šodienas iespējām ir zināms no kurienes tas nāk,un latviski rakstīt iemācies tāds jau neesi.

  13. Ieejiet internetā google un uzrakstiet brex.ntz un tad redzēsiet cik daudz komentāru ,cilvēkam ,bez vārda un uzvārda komentārus neliek google un atveriet tur lapu attēli,tad vienus cilvēkus vien redzēsiet tie ir viņu draugi un draugi ir no NTZ,tad no kurienes komentāri.

  14. 🙂 Tu zini, es laikam tavu maajienu iisti neuztveeru! Varbuut precizeesi? tiiri interesanti buutu paklausiities tavus mineejumus… Holms?
    Un man jau patiik – ‘Tavi komentaari’ – tu tachu joko, vai ne?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *