14. decembrī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā notika enciklopēdijas «Latvijas luterāņu baznīcas» pēdējo divu sējumu atvēršanas svētki. Enciklopēdijas autors ir mūsu novadnieks Vitolds Mašnovskis; izdevēja – SIA «DUE» direktore Inta Bērente-Strenga.
Par četrām labām lietām savā uzrunā atvēršanas laikā sacīja bīskaps Pāvils Brūvers: "Četri evaņģēliji, gadalaiki, debess puses un četri sējumi." Un ne jau kaut kādi. V. Mašnovskis enciklopēdijā ietvēris visas 337 luterāņu baznīcas Latvijā. To skaitā ir tādas, kas greznojas savā gadsimtu spodrinātajā krāšņumā. Parāda to brīnumu, kuru spējuši radīt mūsu senči – amatnieki.
"Ir arī vien bijušo Dievnamu drupu vietas; vietas, kur no Dievnamiem nekas nav palicis pāri (Irlava); tādi, kas atdzimst no jauna (Lestene). Pēc 14 gadiem – vairākiem simtiem tūkstošu nobrauktu kilometru, kaudzēm pētītu grāmatu un materiālu, tuvu pusmiljonam savāktu fotokadru – noslēdzies darbs, kas prasīja ne tikai no autora, bet arī finanses," saka pats autors. V. Mašnovskis ar ziediem it īpaši pateicās I. Bērentei-Strengai, savai dzīvesbiedrei Ženijai un pārējiem labiem ļaudīm, kas pielikuši dāsnu roku, lai krāšņie sējumu taptu.
Izdevniecība īpašā dāvanas kastē iesaiņotu visu četru sējumu "komplektu Nr. 1" dāvāja Latvijas valstij. Valsts prezidents gan nebija ieradies uz svētkiem, taču viņam dāvanu nogādās. Grāmatas autoram un izdevējam ir otrais sējumu komplekts.
Atvēršanas svētkos piedalījās dažādu konfesiju garīdzniecības pārstāvji, kultūras darbinieki. Viņi visi sacīja labus vārdus autoram par veikumu. Autors savukārt pateicās Tukuma domei – tukumnieki pirmie V. Mašnovskim piešķīra stipendiju, lai viņš varētu gatavot enciklopēdiju.
Visi četri sējumi ir tā vērti, lai tos ikviens no mums pārlapotu. Ja gadās kur braukt, tad varbūt ir vērts iegriezties kādā luterāņu baznīcā. Arhibīskaps Jānis Vanags ir pārliecināts, ka no grāmatām un bildēm nāk dievišķs spēks; bet par to katram pašam jāpārliecinās.