Vasaras vidū Talsu puķu mīļotāji rīkoja 31. Puķu draugu saietu. Arī Tumes dārzkopju klubiņš nolēma piedalīties, lai redzētu, kā dārzus kopj kaimiņrajonā. Turklāt ir interesanti būt kopā ar 1200 tādiem pašiem puķu apsēstajiem, kā mēs.
Pirmais dārzs, ko skatījām, bija Vara Baņģiera dienlilliju dārzs. Tāds esot vienīgais visā Austrumeiropā. Šeit nodarbojas ar vienkārši audzējamo dienlilliju pavairošanu, audzēšanu un tirdzniecību.
Interesants bija viesu nams «Pie Pūces». Šeit, horoskopu dārzā, katrs var atrast atbilstošu koku un brītiņu uzņemt tā enerģiju un emocijas tālākajām gaitām. Saimnieka lepnums ir pūču kolekcija, kā arī vecā, skaistā liepa, kurā mājvietu raduši daudzi spārnoti iedzīvotāji, to starp arī pūce. Saimniecībā redzējām arī zviedru kārkla (Salix viminales) žogu un terases, kas pasargā no vēja un izskatās ļoti skaisti.
Pārsteidza arī SIA «Kurzemes sēklas» puķu lauki, kas ir agronoma Māra Grīnvalda pārziņā. Viņš gan kā Talsu domes loceklis, gan arī kā zinošs savas nozares speciālists Puķu draugu saietu sāka plānot jau pirms gada.
Daudz varēja mācīties arī ekskursijā Talsu pilsētā, kur uzmanību pievērsām glīti iekārtotajām un sakoptajām puķu dobēm. Todien Talsi svinēja savu 777. gadskārtu. Tāpēc pilsēta bija ļaužu pilna.
Laucienas pagasta «Vijās» saimnieki sākuši savu sētu veidot pirms 10 gadiem. Ceļā apskatījām Nurmes baznīcu, kas slavena ar saviem kokgriezumiem, apmeklējām Latvijas lauksaimniecības tehnikas muzeju, bet vakarā pasākums noslēdzās ar 6. starptautiskā pūtēju orķestra festivāla «Talsi» koncertu. Šeit arī notika dalībnieku apbalvošana un vienošanās, ka nākamajā gadā 32. puķu draugu saiets notiks Apē.
Puķu draugu saiets nav parasta ekskursija, tie ir svētki īsteniem puķkopjiem, tās ir emocijas, mirdzums acīs un zināšanas, kas rosinās sava dārza pilnveidošanu un daudzu Latvijas stūrīšu sakopšanu.
Salix viminalis ir klūdziņu kārkls (ne Zviedru vai vēl kāds cits). Tas ir arī viens no kārkliem, kuru izmantot pinumu veidošanai.