2007. gada decembrī Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs «SKDS» pēc Valsts policijas pasūtījuma veicis Latvijas iedzīvotāju aptauju «Attieksme pret Valsts policiju». Apkopojot rezultātus, noskaidrots, ka Valsts policijai kopumā uzticas ("pilnībā uzticos" un "drīzāk uzticos") 45% iedzīvotāju, bet 37% norādīja, ka šai institūcijai neuzticas ("pilnīgi neuzticos" un "drīzāk neuzticos"). Jāpiebilst, ka salīdzinoši liela daļa respondentu (18%) atturējās atbildēt uz jautājumu. Šie rezultāti, kā ziņo Valsts policijas preses dienests, parāda, ka uzticamības līmenis Valsts policijai ir apmierinošs, ja to salīdzina ar citu valsts institūciju un ārvalstu policijas dienestu uzticamības datiem.
Datu analīze sociāldemogrāfiskajās grupās liecina, ka biežāk nekā caurmērā Valsts policijai uzticas latvieši, aptaujātie ar zemiem ienākumiem, respondenti Vidzemē un Latgalē, kā arī lauku apvidos dzīvojošie.
Savukārt pētījuma dalībnieki ar pamata vai augstāko izglītību, citu tautību pārstāvji, respondenti bez LR pilsonības, grupa ar vidēji augstiem ienākumiem un Zemgalē aptaujātie biežāk nekā caurmērā minējuši, ka Valsts policijai neuzticas.
Visbiežāk (33% līdz 36%) respondenti savu uzticēšanos Valsts policijai pamatojuši ar argumentu, ka šī institūcija "apmierinoši (labi) strādā". Iedzīvotāji, kuri Valsts policijai "pilnībā uzticas", biežāk uzsvēruši, ka viņiem ir "pozitīva personiskā pieredze" (11%) vai "pazīstami cilvēki strādā policijā" (11%), kā arī pauduši viedokli, ka "šis darbs ir sabiedrībai nepieciešams, ir kur lūgt palīdzību nepieciešamības gadījumā" (9%).
Savukārt respondenti, kuri "drīzāk uzticas" Valsts policijai, biežāk minējuši, ka "nav iemesla neuzticēties, nav negatīvas pieredzes" ar šo institūciju (20%), kā arī norādījuši, ka policijā strādā "labi (godīgi, zinoši u. c.) cilvēki" (5%). Tiesa, šajā grupā uzsvērti arī dažādi negatīvie aspekti, kas neveicina uzticēšanos: respondenti minējuši, ka masu medijos tiek sniegta negatīva informācija; ka policija slikti strādā; ka tai ir nepietiekama materiāli tehniskā bāze, nav profesionālu darbinieku u. c.
Pētījuma rezultāti liecina, ka gan respondenti, kuri Valsts policijai neuzticas, visbiežāk savu attieksmi pamatojuši ar uzskatu, ka Valsts policija "slikti strādā" (ir daudz neatklātu lietu, vienaldzīga attieksme, nebrauc uz izsaukumiem u.tml.). Salīdzinot atbildes, var konstatēt, ka aptaujātie, kuri Valsts policijai "pilnībā neuzticas", biežāk uzsvēruši, ka policijas darbinieki ir "rupji, vardarbīgi" (17%) – izteikts viedoklis, ka policisti piekauj aizturētos, aplaupa tos, izturas augstprātīgi -, kā arī norādījuši, ka viņiem ir "negatīva pieredze" ar šo institūciju (16%).