Kā stāsta, šonakt 19. aprīlī kaut aiz mākoņiem slēpies, bet spīdēšot pilnmēness; tieši šo laiku režisors Ilgons Škāns izvēlējies nebijušam pasākumam Tukuma kultūras namā; kopīgi ar administratori Sibillu Miglinieci izveidota Pavasara pilnmēness laikmetīgo mākslu nakts «Aizraujošs ceļš", kurā apvienotas trīs labas lietas – kvalitāte, dažādība un modernas tendences.
Lūk, ko par pārsteigumiem, kas gaidīs šī pasākuma viesus, pastāstīja abi projekta autori:
I. Škāns: – Pilnmēnesī, kā apgalvo psihologi, uztvere saasinoties un cilvēki kļūstot daudz jūtīgāki un reizē atbrīvotāki; tāpēc īsti laikā būs laikmetīgās mākslas nakts, kā aizraujošas pieredzes ceļš – tikai no rīta tad varēsim noskaidrot, kāds tas kuram bijis. Būtībā projekta ideja bija radīt telpu, kur satiktos laikmetīgās mākslas. Varbūt kādam tas šķiet izaicinājums, tomēr šim pasākumam būs sava elegance. Izaicinošāka varētu šķist video māksla, ko rādīs vadošie šīs jomas pārstāvji Latvijā – Katrīna Neiburga, Pēteris Brīniņš un Jēkabs Volotovskis, kas nodarbojas ar laikmetīgo mūziku. Tā būs akcija ar skatītāju iesaistīšanu, savukārt eleganci pārpārēm varēs baudīt Tango stundā un ar pārbaudītām mūzikas vērtībām.
Vakars sāksies 21.00 un pirmais viesus sagaidīs Evas Folkbergas saksofonu ansamblis – ļoti interesants tukumnieku ansamblītis, kas darbojas tikai pus gadu.
S. Migliniece: – Tango stunda iecerēta nevis kā klasisks akadēmiskās mūzikas koncerts, bet gan kā atraktīvs priekšnesums, kur būs uzsvērta šīs dejas kaisle un nakts burvība – dzīvo mūziku papildinās video materiāli un sporta deju grupas «Sinda» sniegums.
Pasākumā ik pa laikam varēs padejot, pavērot izstādes vai vienkārši atpūsties.
I. Škāns: – Tas viss notiks pie vīna glāzes un kandžas…! Ha, ha, ha!
S. Migliniece: – Ļoti saistošs varētu būt kandžas (dzimtenītes) darināšanas process (uz vietas arī degustācija) un stāstījums par kandžas dzīšanas tradīcijām Tukumā.
– Vai gurķītis jāņem līdzi vai arī uz vietas būs kas ēdams?
– Būs uz vietas bufete; turklāt kafejnīcas telpā varēs izmantot ekskluzīvu ispēju – hennas zīmējumu māksliniece apzīmēs jebkuru ķermeņa daļu (izņemot intīmās vietās) pēc jūsu izvēles. Šis apgleznojums, kas atgādina īstu tetovējumu, uz ādas saglabājas līdz pat 20 dienām – līdz Valpurģu naktij turēsies.
Noteikti jāpiemin Kustību teātris no Kuldīgas, kas izrādē «Sapnis vasaras naktī» darbosies izteikti ķermeņa kustību valodā. Aktrises ir ļoti plastiskas – runās ne tikai vārds, bet viss augums. Tā ir Šekspīra luga, bet tik atraktīvi un savdabīgi pasniegta, ka to noteikti ir vērts redzēt. Teātra vadītāja ir Ketlīna Anna Tompsone – Mičigānas teātra skolas pasniedzēja, kas Latvijā trīs reizes gadā rīko meistarklases; tieši šo sesiju laikā tapusi arī šī izrāde.
Būs arī vairākas izstādes – japāņu mākslinieka Fudzi Hiroši 72 lielizmēra fotogrāfiju cikls «Amazones mūžameža dziesma» un «Rio karnevāla nakts» un Gata Šļūkas karikatūru izstāde.
I. Škāns: – Izstāžu telpā būs arī Nila Īles un viņa draugu grupas «Afroambient» koncerts. Mākslinieki savā priekšnesumā izmantos visdažādākās perkusijas – īstās kongas, bongo, džambo, dum-dum, šeikeri un gongu. Tas pamodinās tos, ka naktī būs jau piemiguši.
Interesantas solās būt arī Kultūras akadēmijas studentu veidotās mākslas un dokumentālās īsfilmas. Viena no tām ir «Klauzula», kurā darbojas arī viens Tukuma aktieris – Aleksejs Golovenko kopā ar Juri Strengu. Ceram, ka piedāvātā programma būs gan intelektuāla, gan poētiska – ka šis izaicinājums būs ar garīgu vertikāli.
S. Migliniece: – Jāpiebilst, pasākums var notikt tāpēc, ka mūs atbalsta Tukuma pilsētas dome, Latvijas kultūrkapitāla fonds, abi rajona laikraksti, SIA «Vilja», rajona padome un viss kultūras darbinieku kolekt