Represētas personas saņems 100 eiro pabalstu
Viens no jautājumiem, par kuru dome pirmoreiz sprieda Finanšu komitejas sēdē 17. novembrī, bija par vienreizēju pabalstu politiski represētajām personām. Sākotnēji bija plānots pabalstā izmaksāt 50 eiro, taču domes sēdē deputāti nobalsoja par 100 eiro lielu svētku pabalstu. Pēc Tukuma novada sociālā dienesta sniegtās informācijas, novadā ir ap 150 šādu cilvēku, līdz ar to no pašvaldības budžeta šim mērķim tika piešķirti 15 000 eiro. Pabalstu politiski represētajām personām administrēs un izmaksās Tukuma novada sociālais dienests.
Par sociālā dienesta vadītāju apstiprina Inu Balgalvi
Jau oktobra sēdē deputāti lēma pārveidot aģentūru «Tukuma novada sociālais dienests» par pašvaldības iestādi Tukuma novada sociālais dienests, lai atvieglotu dienesta pārvaldīšanu un grāmatvedības funkciju veikšanu. Turklāt, kā bija izskanējis četru novadu sarunās par dienestu apvienošanu, šādu soli jau agrāk bija spēris arī Kandavas novads, tāpēc, lai pirms apvienošanās pakalpojumu sniedzēji būtu līdzvērtīgās pozīcijās, tika pārveidots arī Tukuma novada sociālais dienests. Savukārt šajā domes sēdē par tā vadītāju apstiprināja Inu Balgavi, kas līdz šim vadīja aģentūru ar tādu pašu nosaukumu. Kā sēdē skaidroja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, konkurss uz šo amatu netika rīkots, jo I. Balgalve vadītāja amatā tika iecelta šī gada pavasarī, turklāt uz pieciem gadiem. N. Rečs arī atzina, ka viņa ar saviem darba pienākumiem tiek galā ļoti labi.
Par ieguldījumu «Piejūrā» nobalso
Ar deputātu balsu vairākumu tika pieņemts lēmums ieguldīt 442 288,64 eiro pašvaldību veidotajā uzņēmumā SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»». Kā jau rakstījām 30. oktobra un 24. novembra laikrakstā, šādu nosacījumu atmaksāt aizdevumus par kopējo summu 2 162 299,65 eiro bija izvirzījusi a/s «Swedbank», līdz ar to pašvaldībām atbilstoši to daļu skaitam bija aprēķināts ieguldījuma apmērs, kas tām jāiegulda uzņēmuma pamatkapitālā, lai tas varētu segt saistības. Kā jau esam rakstījuši, pašam uzņēmumam nav tādas naudas, lai reiz bankā ņemtos aizņēmumus atmaksātu. Jāpiebilst, ka lielu diskusiju sēdes laikā nebija, jo, kā skaidroja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, pat ja pašvaldības atteiksies iemaksāt naudu, banka vienalga to piedzīs, jo pašvaldības bijušas šo summu galvotājas.
Sēdē piedalījās arī SIA «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»» valdes loceklis Ēriks Zaporožecs, kam deputāti vaicāja, vai arī citas pašvaldības balsos par ieguldījumu, uz ko Ēriks Zaporožecs atbildēja apstiprinoši, lai gan bija zināms, ka citu novadu un Jūrmalas pilsētas viedoklis nav viennozīmīgs, turklāt pāris dienas pirms sēdes šis jautājums pat nebija iekļauts publiskotajā sēdes darba kārtībā. Tagad zināms, ka Kandavas deputāti bija balsojuši pret ieguldījumu, bet pārējie dibinātāji atbalstīja pamatkapitāla palielinājumu.
Atbalsta kultūras projektus
Deputāti domes sēdē nolēma piešķirt finansējumu Tukuma novada kultūras projektiem, kuri bija piedalījušies Kultūras projektu konkursa II kārtā no 1. līdz 25. oktobrim. Kopējais piešķirtā finansējuma apmērs projektiem ir 13 482,80 eiro. Deputāti atbalstīja Maijas Taubes projektu «Keramika Tukumā», SIA «Abavas dārzi» projektu «Nakts simfonija Ābeļdārzam», SIA «Apgāds Zelta grauds» projektu «Ir laiks Jēkaba laikam…», biedrības «Pasaules Kultūru telpa Tukumā» projektu «Tukku Magi kultūru un mākslu dialogs gaismas spēles» un Rūdolfa Bacāna projektu «Koncerts «Paulam Dambim 85»».
Finansējums «Radi Tukumam 2020» projektiem
Vēl deputāti lēma finansiāli atbalstīt konkursā «Radi Tukumam 2020» startējušos projektus, no kuriem katrs saņems 3000 eiro lielu finansējumu savas idejas īstenošanai. Kā Teritoriālās attīstības un uzņēmējdarbības atbalsta komitejas sēdē 11. novembrī skaidroja domes speciālists Artūrs Doveiks, kopumā projektus iesnieguši pieci pretendenti, tie visi atbilduši nolikumam, tāpēc tika virzīti uz otro kārtu, kura vajadzēja savu ideju aizstāvēt prezentācijā: “Projektu vērtēšanā piedalījās domes speciālisti, kā arī Uzņēmēju konsultatīvās padomes, Jūrmalas biznesa inkubatora un finanšu institūcijas «Altum» pārstāvji, kam ir profesionāla pieredze šādu ideju vērtēšanā. Tātad no pieciem projektiem atbalsts tika piešķirts četrām idejām, kas tika novērtētas visaugstāk, un to vidū vislabāk novērtētajam projektam «CoWorking Tukums», ar kura palīdzību tukumnieks Iļja Dobahovs ir iecerējis Tukumā izveidot kopstrādes telpas jaunajiem uzņēmējiem. Otrs projekts, kas ieguva augstu novērtējumu, bija «Ģimenes apģērbu šūšana un tirdzniecība ar nomas iespējām Tukumā» – uzņēmums, kas plāno savu darbību paplašināt, vēlas atvērt veikalu un piedāvāt apģērbu fotosesijām. Trešo projektu bija iesniegusi Dace Zvaigzne ar mērķi Tukumā izveidot keramikas darbnīcu un iegādāties keramikas apdedzināšanas krāsni. Šī projekta pluss, ka tā īstenotāji jau ir ieguvuši un turpina apgūt atbilstošu izglītību šajā jomā un ir pietiekami profesionāli. Un vēl atbalstu ieguva samērā unikāls projekts «Digitālā autosporta simulatoru un virtuālās realitātes pakalpojumu nodrošināšana Tukuma pilsētā» – konkrēti tas tiek veidots Bišu mājas ēkā. Jau ir iepirkta kvalitatīva tehnika, lai varētu piedāvāt šādus pakalpojumus, un vēlējās atbalstu, lai tehnikas klāstu varētu papildināt. Pretendents ir ieguvis izglītību informāciju tehnoloģiju jomā.” A. Doveiks skaidroja, ka sākotnēji projektu iesniedzējiem izmaksās 2100 eiro lielu avansu, bet atlikušos 900 eiro – no nākamā gada pašvaldības budžeta. uz deputātu jautājumu, kāpēc noraidīts piektais projekts, A. Doveiks skaidroja, ka komisija nav guvusi pārliecību par projekta iesniedzēju kompetenci un zināšanām, tāpēc arī tas noraidīts. Domes sēdē deputāti atbalstīja četrus jau minētos projektus.
Izveidos bērnu īslaicīgas aprūpes vietu
Atbilstoši labklājības ministrijas vadlīnijām Covid-19 situācijā, pašvaldībai bija jānosaka vietas, kur varētu drošos apstākļos aprūpēt bērnu, kura vecāks vai vecāki ir saslimuši ar Covid-19. Līdzīgu kārtību, kā skaidroja Tukuma novada sociālā dienesta juriste Ieva Liepiņa, nosaka arī Bērnu tiesību aizsardzības likums, prasot noteikt vietu, kur ievietot bērnu, ja saslimst viņa vecāki un ja radinieki nav gatavi par bērnu parūpēties. Juriste skaidroja, ka tika izvērtētas sociālā dienesta iespējas, un par bērniem piemērotāko vietu tika atzīts Bērnu un jauniešu centrs «Sapņi» Irlavā, kur ir daudz telpu, kas pašlaik netiek izmantotas un kur ir iespējama atsevišķa ieeja. Plānots, ka šī vieta varētu tikt izveidota sešiem bērniem, un izmaksas mēnesī varētu būt ap 9000 eiro, taču cenrādis vēl tiks precizēts. Deputāti domes sēdē šo priekšlikumu atbalstīja.
Turpmāk vēl.