Olimpieši, ko saistām ar Tukuma vārdu

Pekinas 2008. gada Olimpiādē startē pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš, kas pludmales voljebola turnīra 1. kārtā vislielāko troksni sacēla, pateicoties tam, ka ar 2:0 spēja pieveikt 2004. gada olimpisko čempionu no ASV Filu Dalhauzeru un Todu Rodžersu, bet vēlāk, uzvarot arī Šveices duetu, izcīnot 1. vietu savā grupā. Izrādās, ka A. Samoilovam agrāk, sportista karjeras sākumā, bijusi cieša saistība ar Tukuma rajonu. To «Netakrīgajām Tukuma Ziņām» pastāstīja Tukuma rajona sporta dzīves vadītājs Indulis Matīss.

Pekinas 2008. gada Olimpiādē startē pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš, kas pludmales voljebola turnīra 1. kārtā vislielāko troksni sacēla, pateicoties tam, ka ar 2:0 spēja pieveikt 2004. gada olimpisko čempionu no ASV Filu Dalhauzeru un Todu Rodžersu, bet vēlāk, uzvarot arī Šveices duetu, izcīnot 1. vietu savā grupā. Izrādās, ka A. Samoilovam agrāk, sportista karjeras sākumā, bijusi cieša saistība ar Tukuma rajonu. To «Netakrīgajām Tukuma Ziņām» pastāstīja Tukuma rajona sporta dzīves vadītājs Indulis Matīss.

Piedalās rajona čempionātā un pārstāv rajonu olimpiādē

Lai gan A. Samoilovs ir dzimis jūrmalnieks, 2004. gadā, kad vēl viņu pludmales volejbola aprindās daudzi nepazina, puisis aktīvi piedalījās Tukuma rajona pludmales volejbola aktivitātēs. I. Matīss: "Tukuma rajona padome jau vairākus gadus organizē rajona pludmales volejbola čempionātu. Tieši 2004. gadā vairākās rajona čempionāta posmos piedalījās arī A. Samoilovs, kas toreiz vēl nespēlēja vienā pārī ar tagadējo partneru M. Pļaviņu, un bieži uzturējās arī Lapmežciemā. Toreiz A. Samoilova pāris kopvērtējumā augstu turnīra tabulā netika, jo vairākus posmus izlaida, bet kopvērtējumā, kā zināms, svarīgi startēt gandrīz visos posmos pēc kārtas (jau toreiz Aleksandrs bija diezgan aizņemts, tāpēc uz visiem mačiem neieradās). Kad 2004. gadā Ventspilī notika Latvijas vasaras olimpiāde, es Aleksandram, kas ir ļoti vienkāršs un atsaucīgs puisis, piedāvāju, lai viņš Olimpiādē nostartē Tukuma rajona izlases sastāvā. Un Aleksandrs tam momentāli piekrita, neprasot, kā to dara daži citi: "Bet kas man par to būs?" Turklāt nekādi izcilie sadzīves apstākļi Ventspilī sportistus negaidīja – Aleksandrs ar visiem kopā nakšņoja uz Ventspils skolas grīdas uzklātiem matračiem (šī gada Latvijas Olimpiādē, kas arī notika Ventspilī, sportisti nakšņoja labākos apstākļos – viesu namos). Bet jau toreiz, 2004. gadā varēja just, ka A. Samoilovam pludmales volejbols ir sirdslieta un dzīves jēga. Toreiz A. Samoilovs Olimpiādē spēlēja vienā pārī ar lampežciemnieku Ivo Dāvi un atnesa rajonam medaļas (mūsējie ieguva 3. vietu).

Vēlāk sākās straujš progress

Jau 2004. gadā A. Samoilovu citu sportistu vidū varēja labi pamanīt, jo viņš bija ne tikai ļoti atsaucīgs cilvēks, bet arī talantīgs sportists: "Vēlāk viņš sāka startēt arvien augstākas raudzes sacensībās un čempionātos. Kopā ar M. Pļaviņu viņš kļuva par pasaules «U-21» un Eiropas «U-23» čempioniem. Puisis kopā ar pārinieku regulāri ar panākumiem spēlē arī dažādās pasaules līmeņa sacensībās («Grand Slam» u. c.). Jau tas vien, ka šis Latvijas pludmales volejbola pāris izcīnīja tiesības startēt Pekinas olimpiādē, ir ļoti augsts sasniegums. Uzvarot olimpiskā ranga līderus F. Dalhauzeru/T. Rodžersu, mūsējie izdarīja neiespējamo (šo spēli TV ekrānā, protams, vēroju tiešraidē, kas sākās 4.00 no rīta), kam bija grūti noticēt. 2. spēlē pret argentīniešiem Mariano Baraseti/Martinu Kondi (13. vieta rangā), kurā tika piedzīvots minimāls zaudējums (0:2), uzvarēt latviešiem traucēja veiksmes trūkums."

Kaut arī savā apakšgrupā mūsu puiši bija pirmie, astotdaļfinālā piedzīvot zaudējums austriešu pārim Aleksandram Horstam/Florianam Gošam, līdz ar to Olimpiādē kopvērtējumā izcīnīta 9. vieta, kas puišiem ir izcils rezultāts.

Rajona pludmales volejbolam aug popularitāte

Tukuma rajona pludmales volejbols ar katru gadu kļūst arvien populārāks. Kāpēc?!

– Šogad rajona pludmales volejbola čempionātā kopumā piedalījās jau 80 komandas. Lūk, pēdējo posmu rezultāti: sievietēm starteja 11 komandas: 1. vietā «Grams» (Rīga), 2. – «Gan Jau» (Rīga/Talsi), 3. – «K-2» (Tume); 2008. gada kopvērtējumā 1. vietā «K-2», 2. – «Grams», bet 3. – «Gan Jau». Pavisam startēja 19 komandas. Vīriešiem 5. posmā startēja 25 komandas: 1. vietā «Lapmežciems 1»; 2. – «MIX» (Jaunpils), 3. – «Vēsā Mierā» (Tukums); 2008. gada kopvērtējums 1. vietā «Vēsā Mierā», 2. – «Lapmežciems 2», 3. – «Lapmežciems 1». Pavisam 54 komandas.

Aleksandra Samoilova CV

Dzimis 1985. gada 6. aprīlī. Augums – 1,95 m. Svars – 95 kg. Treneris Genādijs Samoilovs. Savulaik spēlējis arī «SEB Studnetu basketbola» līgā, bet šobrīd startē tikai pludmales volejbola sacensībās. Volejbolā kopš 1998. gada. Eiropas un Pasaules junioru čempionātu zelta medaļu ieguvējs. Pārī ar Mārtiņu Pļaviņu pasaules reitingā ieņem augsto 21. vietu.

Ronalds Arājs – vēl viens tukumnieks Pekinā

Kā laikrakstu informēja trīs olimpisko spēļu dalībnieks Modris Liepiņš, kas šobrīd ir Tukuma ledus halles direktors, Pekinas Olimpiādē startē vēl viens tukumnieks – Ronalds Arājs (dzimis 1987. gadā): "Ronalds dzimis Tukumā un kopā ar vecākiem agrāk dzīvoja tepat, Spartaka ielā. Šobrīd gan viņš dzīvo Rīgā un trenējas RVS (Rīgas vieglatlētikas skolā). Puisis ir sprinteris, un startējis arī 100 m skriešanā, bet Pekinā – 200 m distancē: Ronalda personīgais rekords 100 m distancē ir 10,54 sekundes, ko viņš izpildīja 2006. gadā, bet 200 m – viņa personīgais rekords ir 20,75 sekundes. Ar šo rezultātu (20,75) Ronalds šā gada maijā spēja izpildīt Olimpisko «B» normatīvu, kvalificējoties Pekinas Olimpiādei."

Kāpēc par Ronaldu līdz šim bijusi tik skopa informācija?!

– Iespējams, tas tāpēc, ka puisis jau ilgāku laiku nedzīvo Tukumā, bet vēlāk arī atstājis Latviju, lai studētu ASV augstskolā, Teksasas universitātē. Jāpiebilst, ka R. Arājs uz ASV mācīties devās 16 gadu vecumā (2002. gadā), pateicoties kādam pieredzes apmaiņas braucienam. Tur viņš šobrīd studē par industriju inženieri un aktīvi trenējas 100 un 200 m distancē. Latvijā puisis gan ierodas diezgan reti, tāpēc arī reti intervēts. Kādā intervijā Ronalds atzīst, ka necieš liekuļošanu un aprunāšanu. Prombraucot no Latvijas, bijušajam tukumniekam šķitis, ka viņam te paliekot daudz draugu, bet vēlāk, jau dzīvojot ASV un gūstot panākumus vieglatlētikā, sportists uzzinājis, ka dažs labs cilvēks par viņu izteicies ne visai glaimojoši. "Acīmredzot, tas skaudības dēļ, vai arī tāpēc, ka aprunātājs dzīvē neko vērtīgu nav spējis sasniegt," laikrakstam «Latvijas Avīze» teicis sportists.

Pirmdien Ronalds Arājs Pekinā devās olimpiskajā trasē, 200 m sprinta distancē. Diemžēl viņa starts nebija īpaši veiksmīgs, jo R. Arājs savā priekšskrējienā ierindojās 5. vietā (21,22) un 2. kārtai kvalificēties nespēja. Jāpiebilst, ka R. Arāju šogad uzstādītais personīgais rekords (20,75), būtu pieticis, lai viņš kvalificētos 2. kārtai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *