Naktī uz svētdienu, 27.martā plkst.3, Latvijā notiks pāreja uz vasaras laiku un pulksteņa rādītāji būs jāpagriež par vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrija.
Patlaban pavasarī un rudenī pulksteņu rādītājus stundu uz priekšu un atpakaļ griež aptuveni 70 pasaules valstu iedzīvotāji. Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981.gadā. Sākot no 1997.gada, vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas plkst.3 līdz oktobra pēdējai svētdienai plkst.4.
Neiroloģe Santa Ašmane norāda, ka pāreja uz vasaras laiku var pastiprināt miega traucējumus. Vienlaikus viņa piebilst, ka tam ir arī pozitīvs efekts, jo organisms pēc tumšā gada laika saņems vairāk gaismas un saules.
Eksperte uzsver, ka visvairāk laika pāreju izjūt vecāki cilvēki, zīdaiņi un bērni. Kamēr organisms pielāgojas jaunajam ritmam, cilvēkiem iespējami miega traucējumi, nogurums, depresīvs noskaņojums, sirds ritma svārstības, samazināta koncentrēšanās, apetītes zudums un gremošanas traucējumus.
Lai pēc iespējas mazāk izjustu laiku pāreju, neiroloģe iesaka nodoties sev tīkamām fiziskām nodarbēm, lietot nomierinošas tējas, izvairīties no miegazāļu dzeršanas, atturēties no lielām maltītēm vakaros, kā arī izvēlēties relaksējošas, antistresa procedūras, piemēram, masāžas.