Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības ministriem turpmāk regulāri būs jāuzstājas Saeimas sēdēs.
Tiks izstrādāts speciāls grafiks, kurā būs noteikts, ka katru nedēļu Saeimā uzstāsies viens ministrs un informēs par tā brīža skatāmo aktuālo jautājumu. Šāds grafiks tapšot līdz Lieldienām, trešdien žurnālistus informēja Godmanis.
Arī Godmanis pats plānojis regulāri uzstāties Saeimā un informēt par valdības darbu.
Pēc premjera domām, valdības ministru piedalīšanās Saeimas sēdēs uzlabos savstarpējo komunikāciju un viedokļu apmaiņu, ļaujot deputātiem klātienē uzdot viņus interesējošos jautājumus.
Valdību veidojošo partiju tikšanās turpmāk katru pirmdienas pēcpusdienu norisināsies Saeimā. Līdz šim partijas katru pirmdienu tikās Ministru kabinetā. Godmaņa preses sekretārs Edgars Vaikulis aģentūrai LETA pastāstīja, ka šādas sanāksmes varētu saukties "frakciju apvienību tikšanās". Regulāro tikšanos laikā Godmanis varētu informēt par valdības aktuālajiem darbiem, bet Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) – par konkrētās nedēļas Saeimas aktualitātēm.
Godmanis arī nolēmis rosināt regulāru sabiedriskās domas aptauju organizēšanu. Šo kādreiz jau piekopto metodi viņš vēlas pielietot, lai vieglāk būtu iespējams sekot līdzi sabiedrībā valdošajiem viedokļiem. Valdība šādi vēlētos noskaidrot "trīs līdz piecu sabiedrībā aktuālo jautājumu topu".
Premjers norādīja, ka reizēm var būt grūti pieskaņot valdībai aktuālos un neatliekamos jautājumus ar sabiedrībai tai brīdī valdošajām aktualitātēm, tāpēc arī regulāri sabiedriskās domas pētījumi valdībai ļautu daudz labāk orientēties sabiedrībā valdošajās aktualitātēs.
Jautājums par regulāriem sabiedriskās domas pētījumiem gan vēl tiks pārrunāts ar Valsts kanceleju, jo tam varētu būt nepieciešami papildu budžeta līdzekļi.
Kā ziņots, Saeima 20.decembrī ar balsu vairākumu apstiprināja Godmaņa veidoto valdību, kurā premjera vadībā strādās 18 ministri. Par jaunās valdības apstiprināšanu balsoja 54 Saeimas deputāti, bet pret bija 43 tautas kalpi.
Jauno valdību veido četri politiskie spēki – Tautas partija (TP), Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Latvijas Pirmās partija/"Latvijas ceļš" (LPP/LC) un apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK). Šīs partijas veidoja arī iepriekšējo, Aigara Kalvīša (TP) vadīto valdību.
No iepriekšējās valdības Godmaņa vadībā turpina strādāt tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), kultūras ministre Helēna Demakova (TP), reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP), ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP), bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks (LPP/LC), īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns (LPP/LC), vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), zemkopības ministrs Mārtiņš Roze (ZZS).
Amatus saglabājuši arī līdzšinējais satiksmes ministrs Ainārs Šlesers (LPP/LC) un īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele (ZZS), labklājības ministre Iveta Purne (ZZS) un īpašu uzdevumu ministrs Eiropas Savienības līdzekļu apguves lietās Normunds Broks.
Godmaņa vadītās valdības finanšu ministrs ir Atis Slakteris (TP), kurš iepriekšējā valdībā ieņēma aizsardzības ministra posteni, bet līdzšinējais veselības ministrs Vinets Veldre (TP) kļuvis par aizsardzības ministru.
Godmaņa valdībā ir četri jauni ministri – iekšlietu ministra amatu ieņem Mareks Segliņš (TP), izglītības un zinātnes ministre ir Tatjana Koķe, ekonomikas ministrs ir TB/LNNK virzītais Kaspars Gerhards, bet veselības ministrs ir Ivars Eglītis (TP).
Vienīgi Gerhardam un Eglītim nav pieredzes valdības darbā.