6. aprīlī Tumes kultūras namā bija liels pulks meistaru, un katrs no viņiem bija gatavs stāstīt par savām prasmēm un tās arī interesentiem ierādīt.
Anita Muižniece mācīja pīt grozus, Irīna Pumpure – aust, Ligita Vīka un Elita Jurdēna – adīt, Inese Kiršteina – šūt, Elga Miška – darināt auduma ziedus Arnolds Osvalds-Bergs – būvēt kokles, Aija Balandiņa – iepazīt dabu un Edgars Jekimovs – pērties.
Bet tikpat svarīgi, kā parādīt citiem kaut ko jaunu, šādās tikšanās reizēs ir arī meistaru stāstītie stāsti, kas spēj iedvesmot skatītājus un aicināt ķerties pie darba, jo, kā atzina meistari, neba jau kāds par tādu ir piedzimis, tieši tāpat no pirmā valdziņa vai pirmās vīles sācis mācīties. Turklāt, kā atzina Irīna Pumpure, to nekad nevarot zināt, kurš darbs paņems tik ļoti, ka aizņems vai visu brīvo laiku.
Tā tas bijis arī irlavniecei Anitai Muižniecei, kam grozu pīšana, ko viņa mācījusies no pinēja Viestura Puplakša, kļuvusi par nopietnu vaļasprieku. Pats skolotājs, apskatījies, kā Anitai ar darbu veicas, atzina, ka skolniece esot galvas tiesu pārāka par skolotāju. Interesanti, ka Tumē Anitai bija vairāki mācekļi, kam neilgā laikā šī prasme jau gāja no rokas. Savukārt Arnolds Osvalds Bergs, izrādot savas kokles atzina, ka tās rada vien savam priekam, taču, ja ir vajadzīgs, var arī kādu skaņdarbu nospēlēt. Viņa veikumu novērtēja Kradevicu ģimene, kas arī bija gatavi nelielam koncertam.