1. decembrī sākas lūšu medības. 2009. /2010. gada medību sezonā drīkstēs nomedīt 150 lūšus. Tik liels lūšu skaits nav nav bijis atļauts medīt kopš 1997. gada. Lūšu medību sezona beigsies 31. martā.
Lielo lūšu skaitu mežos skaidro gan ar medību ierobežošanu, gan lielo stirnu skaitu, kas kopš 2000. gada palielinājies piecas reizes. Visvairāk lūšus drīkstēs medīt ziemeļu un austrumu reģionos. Latvijas centrālajā daļā ap galvaspilsētu lūšus medīt būs liegts.
Lūšu monitorings uzsākts kopš 1998. gada. Ir pārbaudīti 326 nomedītie lūši. Pārbaudes rezultāti pētniekiem uzdod vairākus jautājumus, uz kuriem pašlaik nav atbildes. Kopš 2005. gada nav nomedīts neviens viengadīgs lūsis. Uzskata, ka tieši viengadīgie lūši ir visdrošākā populācijas rezerve. Vai šāda vecuma dzīvnieku skaits mežā samazinājies? Varbūt lūšu kļuvis tik daudz, ka viengadīgie devušies meklēt jaunu dzīvesvietu? Tomēr tad viņiem vairāk vajadzētu satikties ar medniekiem. Pašlaik ir tikai jautājumi un nav atbildes. Tāpēc paredzēts arī turpmāk sadarboties ar medniekiem, lai iegūtu paraugus monitoringam.
Jaunajiem medniekiem pārbaudīs praktiskas iemaņas
Apstiprināti ministru kabineta noteikumi, kas paredz gozījumus «Noteikumos par mednieku un medību vadītāju apliecības izsniegšanas kārtību.
Paredzēts, ka jaunie mednieki ar gludstobra ieroci varēs eksāmenu kārtot šaujot pa lidojošiem mērķiem vai pa stāvošu un skrejošu mežacūkas mērķi 35m distancē. Medniekiem, kuri vēlēsies iegādāties garstobra – vītņstobra medību šaujamieroci, būs jākārto eksāmens, šaujot pa stāvošu un skrejošu aļņa mērķi no 100 m attāluma. Precizēta arī mednieka teorētisko zināšanas pārbaudes programmu attiecībā uz medījamo dzīvnieku anatomiju, fizioloģiju, uzvedību un slimībām, kā arī medījuma apstrādi un higiēnas prasībā.