Lielbritānijā vēršoties plašumā skandālam, ko izraisījuši politiķu sakari ar Krievijas oligarhu Oļegu Deripasku, opozīcijā esošā Konservatīvā partija paziņojusi, ka noraidījusi viņam piederošā uzņēmuma piedāvātos ziedojumus.
Konservatīvo līdera Deivida Kemerona tuvākais līdzgaitnieks Džordžs Osborns, kurš vienlaikus ir partijas finanšu pārzinātājs, atzinis, ka piecas reizes ticies ar Deripasku. Četras tikšanās notikušas augustā, viņam pavadot atvaļinājumu Korfu salā.
Konservatīvo partijas izplatītajā paziņojumā teikts, ka Nets Rotšilds – plaši pazīstamās baņķieru dinastijas pārstāvis, kuram ir draudzīgas attiecības gan ar Osbornu, gan ar Deripasku, būdams klāt Krievijas oligarha un toriju finanšu pārzinātāja sarunā, ierosinājis Deripaskam ziedot partijai.
Vēlāk Rotšilds telefonsarunā ar konservatīvo līdzekļu vācēju Endrū Feldmanu sacījis, ka Deripaskam piederošais Lielbritānijas uzņēmums ir ieinteresēts ziedot torijiem.
Tiek ziņots, ka sarunā pieminētā summa sasniegusi 50 000 mārciņu.
"Vēlāk tajā pašā dienā pēc konsultēšanās ar partijas augstākajām amatpersonām tika izlemts, ka pieņemt šādu ziedojumu nebūtu piedienīgi," teikts paziņojumā.
"Nevienā no šīm tikšanās reizēm un sarunām nedz Osborna kungs, nedz Feldmana kungs nelūdza un negrasījās lūgt ziedojumus no Deripaskas kunga," uzsver Konservatīvo partija.
Lielbritānijas likumi nosaka, ka politiskām partijām drīkst ziedot tikai personas, kas iekļautas vēlētāju sarakstos, vai arī legāli britu uzņēmumi.
Divas reizes Osborns ar Deripasku tikās uz krievu miljardiera jahtas "Queen K", kas bija piestājusi Grieķijai piederošajā salā.
Vēl divas reizes abi tikās Rotšilda Korfu salas villā, bet piektā tikšanās reize bijusi Pasaules Ekonomikas foruma laikā Davosā šī gada janvārī.
Tagad konservatīvie pieprasa, lai pilnu atskaiti par savām attiecībām ar Deripasku sniedz bijušais Eiropas Savienības tirdzniecības komisārs Pīters Mendelsons, kurš pagājušajā mēnesī tika atsaukts no Briseles, lai ieņemtu ekonomikas ministra amatu premjera Gordona Brauna kabinetā.
Presē izskanējuši pieņēmumi, ka Mendelsons, ieņemot komisāra amatu, sakaru dēļ ar Deripasku nonācis interešu konflikta situācijā.
Mendelsons šos apgalvojumus nosaucis par "simtprocentīgi nepatiesiem".